näin Atm-keskustelun kiihkeimpänä aikakautena arvottamaan ja mittailemaan miehiä mielessänne esim. joukkoliikennevälineissä, kaupoissa jne?
Itse huomasin eilen bussilla matkustaessani, että analysoin kanssamatkustajiani tyyliin "selvästi Atm", "siinä rajoilla".
Ennen näitä Atm-keskusteluja en ollut moiseen ennakkoluuloiseen pohdintaan vajonnut. Eli ettette nyt vain olisi Atm-miehet tehneet karhunpalvelusta itsellenne.
-nainen-
Itse huomasin eilen bussilla matkustaessani, että analysoin kanssamatkustajiani tyyliin "selvästi Atm", "siinä rajoilla".
Ennen näitä Atm-keskusteluja en ollut moiseen ennakkoluuloiseen pohdintaan vajonnut. Eli ettette nyt vain olisi Atm-miehet tehneet karhunpalvelusta itsellenne.
-nainen-
Vastaukset 11
Vanhimmat
käydessäni kaupassa :D
Viikko sitten aloin tätä palstaa lueskella ja sitä ennen en edes tiennyt moisesta luokittelusta :D
Heti muutama potentiaalinen kumppaniehdokas joutui luokkaan ATM ja että nauroin sisäisesti...
Vittu plaah teidän luokituksillenne, jokaiselle ihmiselle löytyy kumppani, jos ko. ihminen ei ryve itsesäälissä ja kulje naama norsunvitulla hokien "mä oon ATM".
"Vittu plaah teidän luokituksillenne, jokaiselle ihmiselle löytyy kumppani, jos ko. ihminen ei ryve itsesäälissä ja kulje naama norsunvitulla hokien "mä oon ATM". "
Kaikille on joku jossakin - Joopa joo. Tää on just tätä lapsille koulussa jauhettua skeidaa, joka näyttää joillekin jäävän totuudeksi vielä myöhemmälläkin iällä.
Fakta vaan on että pariutumisiässä olevia miehiä on tässä maassa selvästi enemmän kuin vastaavia naisia.
Siitä olen kuitenkin samaa mieltä, että itsesäälissä rypeminen ei auta asiaa.
on jo valmiiksi pohjalla. Hyvä vain, että muutkin alkaa huomaamaan ATM-ongelman.
Heh, ihan kuin tässä voisi jotenkin huonomminkin mennä, mitä muiden ennakkoluuloihin tulee :D
joutuu matkustamaan busseilla.
Kun minä matkustan polkupyörällä lyhyet matkat ja Pendolinolla pitkät?
sisältävät tupla mies-sanan.
YTM-mies = YlempiTasoinenMies-mies
ATM-mies = AlempiTasoinenMies-mies
eli joko YTM ja ATM TAI YT-mies, AT-mies, ei mies-sanaa tuplana, tack!
samanlainen ärsyttävä asia on jos joku ilmaisee "HIV-virus".
ARGH.
Nih. Tai CD-levy. Tai PC-tietokone.
Hah, aivan päinvastoin, tämä ATM-buumi oikeastaan sai minut huomaamaan kuinka paljon potentiaalia minussa onkaan! Sitäpaitsi tämä palstan mellakka on mielestäni pahoin vieraantunut alkuperäisestä ajatuksest; ATM ei käsittääkseni sinkoile kylällä puukottaen vastaantulijoita tai suunnittele pommi-iskuja vapaa-aikanaan.
käsittääkseni sinkoile kylällä puukottaen vastaantulijoita tai suunnittele pommi-iskuja vapaa-aikanaan."
Jos joku ATM tuohon sortuisi, niin hänestä tulisi YTM.