Kiva mies, mukavat treffit, mutta ...mutta mutta.
Mitä mahtaakaan yhä etsiä S24:n treffeiltä? Tuskin minua?
Mitä mahtaakaan yhä etsiä S24:n treffeiltä? Tuskin minua?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
mietin minäkin... enkä sitten poistanut omaanikaan sieltä. saanpa viestitellä hänelle siellä...
ehken ole se mitä hän etsii,,,mutta sitten ei ole hänkään oikea minulle...
..siel ottaa heti sen ilmonsa veks. Jotkut pitää sitä pari-kolme viikkoakin. Välttämättä ei etsi mitään. Varmaan kirjoittelukavereita ainaskin on jos on pidempään ollut sivuilla.
Etteks te vois sopii et nyt ilmot veks??Ainakin kun ootte ehtineet tavata muutaman kerran.
Ilmossakin varmana sitten lukee et etsii kirjoittelukavereita.
jopa yks hyvä ystävä sivuilta, jonka kanssa kirjoiteltiin pitkään ja sit tavattiin ystävinä.
Ja muitakin, jotka tulleet kavereiksi.
Siel vaan käy niin kun tarpeeks kauan on ja aktiivisesti kirjoittaa. Treffien jälkeen jäänyt kaveriksi..jne.
Nyt ymmärsin, olenkin ystävä. Niinpä tietenkin, tyhmä minä. Mielelläni olen :)
voi olla vaikka ois joku ns. se oikea...vai onks tää provo??
ja ihan pihalla... Pitää varmasti lopettaa virtuaalitouhut.
Mut hei, taivas on uskomattoman upea!
Voi kun tuolla on niin paljon sitä tyhjän täytettä, mutta aikansa kun sitä surffausta jatkaa, niin tapahtuu se viimeinen klikkaus ja sillä tiellä ollaan vieläkin ;-) Elekee luovuttako niin heleposti.
Eihän sitä alussa tiedä, että tuleeko siitä suhteesta kuitenkaan mitään. Itselläni saattaisi ilmoitus myös roikkua joitakin viikkoja näkyvillä, vaikka käyttö rajoittuisi vain viestien tarkistamiseen. Vain se on tärkeää, löytyykö sinulle aikaa ja mielenkiintoa yhteydenpitoon. Kyllä se profiili poistuu aikanaan. Yli kolme viikkoa on tosin liian pitkään jos ei asuta monen sadan kilometrin päässä.
Esin. koko Suomesta kiinnostavien naisten haku antaa tulokseksi joitakin satoja profiileita ja niiden selaaminen on niin työläs toimenpide, että sitä ei viitsi joka kuukausikaan tehdä. Kiinnostavat profiilit jäävät muistiin. Suosikkeihin ei uskalla laittaa kun pitäisi heti ottaa yhteyttä. Jos sitten yhteyttä ottaessa huomaa, että profiili onkin jäähyllä, tulee seuraavan kerran profiilin status tarkistettua ehkä pitkänkin ajan jälkeen vaikka profiili olisi ollut vapaa jo parin päivän jälkeen. Mietityttää ajatus heikompaan profiiliin tyytymisestä siksi että toisen profiili oli "just silloin" päivän tai pari sulki.
Eihän sitä tiedä tuleeko mitään, mutta jos toimii kuin siitä ei mitään tule, niin ei takuulla tule.
Ei sellaiseen kannata lähteä, mihin ei usko. Elämä on lyhyt! Ja ihana, sillä ihminen on kaunis mieleltään ja sen takaa löytyvät parhaat palkinnot.
Että henkilö on juuri "hän"? Minulla ainakin menee vähän pidempään. Entä tietääkö tämä henkilö, mitä Sinä ajattelet hänestä? Eli, että teistä voisi sinun mielestäsi tulla jotain. Kannattaisi varmaan kertoa (eikä sitten mitään kautta rantain vihjailuja, vaan kerrot asiat niin kuin ne ovat). Sen jälkeen voitte keskustella niistä profiileista...
t. Mies
kuten kaikki muutkin. Toimitaan sen mukaan, mikä oikealta tuntuu.
Loputonta etsintäähän tämä ihmiselämä on, kulkemista sateenkaaren häntätupsua kohden. Kuka etsii kainaloa, kuka kirjeenvaihtokaveria, kuka seksiä, kuka huomiota, kuka ystävyyttä, kuka hyväksyntää, kuka unohdusta. Ja loppujen lopuksi tärkein löytyy oman paidan sisältä ja noista lähellä olevista ihmisistä, jotka saattavat hyvinkin kaivata kunnon rutistusta ja läsnäoloa.
Pelkästään hyviltä tyypeiltä ja mielenkiintoisilta ihmisiltä olen treffikutsuja saanut. Kahden kanssa olen treffeillä käynyt pitkän harkinnan jälkeen. Ensimmäisen kanssa haliteltiin yli vuosi (terkkuja, olet kultakimpale) ja toivottavasti ystävyys jatkuu läpi elämän. Ja tämä toinen, hmm.. – ehdottomasti tutustumisen väärti niin ikään! Kyllä vähempikin kiukuttaa :) :).
Elämä on lyhyt, ja yllätyksellinen niin hyvässä kuin huonossakin. Keskitytään siihen, mikä vie eteenpäin. Jollekin se voi olla etsimistä, toiselle löytämistä. Minulle se on löytämistä, ehdottomasti.
Vedetään töpselistä ja nautitaan reaalikesästä!