Päiväpostin jakaminen on tuttua, mihin onnekseni pääsin kortittomana.
Mutta mitäs luulette, saako ajokortiton helpohkosti lehdenjakajan hommaa? Olen Kuopiosta, joten kerrostaloalueitakin piisaa, mutta tartteeko näille alueille mennä yleensä autolla?
Onko täällä kenties jalkaisin lehtiä jakavia?
Ajokortiton...
2
1479
Vastaukset
- kummoisiin
tuottoihin et kyllä pääse jos et liiku autolla. Lehtien täytyy olla jaettuna klo kuuteen mennessä ja pyörällä ajaminen hidastaa jakamista huomattavasti. Pyörään ei myöskään mahdu yhtä paljon lehtiä kuin autoon. Itse jaan pelkkiä kerrostaloalueita mutta auto täytyy olla että ehdin ja ylipäätään jaksan tehdä sitä työmäärää mikä minulla on! Tietty jos sinulla on jokin toinen työ vielä lisäksi niin sittenhän pärjäät varmaan vähemmälläkin jakamisella.
- jakaja
ainakin täällä meillä päin todella monet jakavat polkupyörällä keskustassa ja keskustanlaitamilla. Ja tuohon pyörän hidastavuuteen en välttämättä yhtyisi, pyörällä kun pääsee niin monista paikoista mistä autolla ei pääse ja pyörällä pääsee aina ovelle. Sekä omakotitalo alueet menee huomattavasti näppärämmin pyörällä kuin autolla :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2754699Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442877Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k342871Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771816Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061664Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601429
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151190