Aha!

Keravalaisnuorten psykiatrisesta erikoissairaanhoidosta vastaavalla nuorisopsykiatrian poliklinikalla ei ole ollut ainoatakaan lääkäriä.
5213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

jotenkin tuntuu, et Suomessa ei muutenkaan ole tarpeeksi tollasia lääkäreitä. Kai ne saa niin huonoa palkkaa siihen nähden miten rankkaa työ on ettei ketään kiinnosta ees kouluttautua tolle alalle. Voi silti olla, et sairastuvat helposti itsekin noissa hommissa???

Äänestä

johtavaa psykiatria haastatellaan, kaikki on kuulemma ihan tai ainakin melkein ok, vaikka nyt olisi tilaisuus kinuta lisää määrärahoja. Tyhmiä nuo lääkärit(kin).

Äänestä

Julkista terveydenhuoltoa ajetaan koko ajan enemmän ja enemmän alas.

Äänestä
  • Niin ajetaan, ja Suomen kansa senkun hymistelee.

    Äänestä

hankkia hoitoa lapselleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kerava-uutiset kirjoitti:

Keravalaisnuorten psykiatrisesta erikoissairaanhoidosta vastaavalla nuorisopsykiatrian poliklinikalla ei ole ollut ainoatakaan lääkäriä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu