Kuinka lie harvinaista ,mulla on vain yksi kives.
Ei oo kyllä haitannu muuten ku murrosiässä vähä hävetti vaikka ei sitä helposti huomaa.
Lapsia oon kyllä pystyny siittämään.
Kiinnostaakohan naisia enempi tämmönen erikoisuus vai onko asia päinvastoin
mielipiteitä !
Tv ykspallinen
Ei oo kyllä haitannu muuten ku murrosiässä vähä hävetti vaikka ei sitä helposti huomaa.
Lapsia oon kyllä pystyny siittämään.
Kiinnostaakohan naisia enempi tämmönen erikoisuus vai onko asia päinvastoin
mielipiteitä !
Tv ykspallinen
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos sulla on kuitenkin niitä kaksi, mutta toinen ei ole laskeutunut?! Oletko käynyt lääkärissä, jossa asia on tarkistettu. Toinenkin nimittäin saadaan muistini mukaan pienellä operaatiolla laskeutumaan, jos niin ei ole käynyt.
Harvinaisuudesta en tiedä, mutta kyllähän normaalia naista kiinnostaa aivan muut seikat kuin kivekset: korvien väli ja tietenkin mies kokonaisuutena. Jos jotakin sattuis kiinnostaa pelkät pallit, unohda hänet heti!
Lapsena alle kouluikäisenä yritetään hormoonilla ensin tuota kiveksen laskeutumista ja sitten laikkaus. Jos sitä ei saada laskeutumaan, niin joku kertoi, että voidaan laittaa tilalle muoviosa
Ei kannata kiinnittää mitään huomiota asiaan, eikä arkailla. Näitä ykspallisia on aika paljon ja se ei haittaa lasentekoa. Ja sitä ei varmaan kaikki naiset edes huomaa. Jos huomaa, niin hyvä on antaa vastaus, että meitä on tällaisia luonnonoikkuja, eikä se ole mikään sairaus.
Koulun lääkärintarkastuksissa huomataan kyllä jos kives on jäänyt laskeutumatta, kivekset tarkastetaan monta kertaa ja armeijassakin tarkistettiin. Tuskin kukaan pääsee seulasta läpi ilman että huomattaisiin asia. Lääkärintarkastuksessa tarkistetaan aina joka paikka, ihme jos joku on päässy aikuisiälle ilman että asiaa on huomattu.