iPodia olen ottamssa käyttöön, ensilatauksen kohdalla ohjeessa lukee "aloita lataus liittämällä tietokoneen USB-porttiin (ei näppäimistön porttiin"
Ainoa paikka mihin Macissa voi liittää mitään, sijaitsee näppäimistön sivussa, ellei sitten irroita koneen takapuolelta hiiren ja näppäimistön johtoja.
eli mihin se ny isketään?
Ainoa paikka mihin Macissa voi liittää mitään, sijaitsee näppäimistön sivussa, ellei sitten irroita koneen takapuolelta hiiren ja näppäimistön johtoja.
eli mihin se ny isketään?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Liitä vaan siihen USB-väylään ja katso mitä tapahtuu
Toimii heti kunhan vaan odotat ohjeita tulee iTunesista.
Vielä korjaus Näppäimistön kummassakin päässä on yksi USB-liitin pistä iPod kumpaan tahansa USB liitäntään.
Alkaa homma toimia
olipa nopeeta palvelua :)
Koitin jo sitä... sanoo vaan että iTunesin tuonti epäonnistui ja näin ollen mitään ohjeitakaan sieltä ei sitten tullut.
(siks rupesinki epäilee että teinkö virheen kun iskin sen iPod:in siihen USB-porttiin joka sijaitsee näppäimistön kyljessä...)
äh.
Liitä se hiiri näppäimistön liittimeen , eikä koneen taakse niin takaa vapautuu liitin.
"Noudata käyttöönottoapurin ohjeita".... kuinka kauan... vai pitäiskö ne jostain hakea ne ohjeet? hoh hoijaa.