Sanokaa nyt hyvät kanssa ihmiset, miten pääsen laihdutuksen alkuun? Painoa on n. 90kg ja pituutta ainoostaan 160cm. Tossa kuljin kävelemäs 5-10km päivittäin ja pyöräilin toistakymmentä kilsaa, söin mielestäni ihan terveellisesti ja paino vain ei tippunut oikeestaan lainkaan. Ei paljoa mieltä ylentäny. Tympäännyin kävelyyn, pyöräily on vielä lähes joka päiväistä. Eli sanokaa nyt oisko jotain hyvää esim. luontaistuotetta tms. joka auttais ees alkuun, niin ois sit paremmin motivaatiota, kun tippus ees vähän paino. Onko mitään hyväksi todettua ja halpaa kuntoilulaitetta, joka meikeläiselläkin ois varaa ostaa, ei mitään sadan euron juttuja, vaan jotain tehokasta ja halpaa. Kiitän jo etukäteen neuvoista, jos joku niitä mulle jaksaa kirjottaa.
Tylsää, tylsää
###....
4504
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
elimistö menee säästöliekille ei laihdu millää vaikka olisi ilman ruokaa . nälän tunteen tullessa otan sokeri palan tai kaksi niin nälän tunne katoaa .paino ei putoa vaikka mitä yritäis tehdä asian eteen ,
oon ollu viikon vhh:lla ja kiloja tippunu neljä.eikä tarvii nähä nälkää,päinvastoin näläntunne kadonnu johonkin.ei tee mieli mitään makeeta.suosittelen lämpimästi
Minä olin kaksi viikkoa pelkällä Nutriletillä. Se oli loppujen lopuksi hyvin helppoa ja auttoi pääsemään alkuun. Painokin tippui hyvin. Nyt osaan jo alla syömättä pelkkään mielitekoon.
rupea syömään proteiini pitoisesti, vie hyvin näläntunnetta,,,
http://yle.fi/genreportaalit/portaali.php?genre=terveys&osannimi=hyvaolo_laihdutus&jutunid=2757