Konala Cartelli

Onko mulla menny täysin ohi,vai eikö täällä oo yhtään keskustelua ko. 'bändistä'?
Pipefestin keikka oli douppi ku mikä, makasiineil ehkä jopa viel parempi. Ja levy 'Kämmenlaiva' sitä itteensä. JOs ette omista jo levyä,ni nyt kipinkapin hankkii,pitäis löytyy melkeinpä jokapuolelta suomee :)
3300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eipä oo näkyny KC-keskusteluja aikasemmin
:( Molemmat keikat olivat upeita ja levy on ollut ahkerassa kulutuksessa:)

Äänestä
  • Ei kyllä täällä päin oo tollast levyä näkyny,mut kai sitä vois lähtee katteleen muualtakin ku täältä..

    Äänestä

  • kc:tä kuulin ekan kerran radion ja sit kamun välityksellä, nii sit ostin tän kämmenlaiva-albumin. omakustanteet rokkaa aikas pitkälle, vrt. joku helvetin fintelligenssi.. :C
    kc

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miia kirjoitti:

Onko mulla menny täysin ohi,vai eikö täällä oo yhtään keskustelua ko. 'bändistä'?
Pipefestin keikka oli douppi ku mikä, makasiineil ehkä jopa viel parempi. Ja levy 'Kämmenlaiva' sitä itteensä. JOs ette omista jo levyä,ni nyt kipinkapin hankkii,pitäis löytyy melkeinpä jokapuolelta suomee :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu