Miksi Suomen markkinoilta puuttuvat monet kauniit viileät ruskeat ja tummanvaaleat sekä osa violetinpunaisista? Kun katsoo esim. lorealin ulkomaisia sivuja, niin huomaa, että siellä on paremmat värivalikoimat. Monelle suomalaiselle kuitenkin sopivat juuri viileät värit.
Huono värivalikoima
Viileäää!
2149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Värivalikoimatoivomukst kannattaa suunnata värien maahantuojille, tuskimpa ne ihmiset mitään nettikeskusteluja lukevat ;-). Viimeksi kun toivoin viileitä 7-8 -tasoisia sävyjä niin vastasivat ettei Suomessa ole menekkiä mutta tilannetta tarkkaillaan. Aika näyttää. Onneksi värejä saa muualtakin kuin marketeista.
mutta sieltä ei vastattu koskaan...Mistä olet muuten itse hankkinut mainitsemiasi värejä, kampaajiltako? *vinkistä kiitollinen*