Onko jossain ollut puhetta...

Suomeen tulevasta palkka-armeijasta? Onko yksikään korkeamman tason virkamies sellaista ehdotellut?
Päinvastoin: kertausharjoituksia lisätään, naisten kutsuntoja vaaditaan aloitettavaksi jne.
194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kutsuntojen aloittamiseksi johtuu siitä, että kun femakot vuosien voivotuksen jälkeen saivat naisille mahdollisuuden päästä inttiin, tilapäisen alkuinnostuksen jälkeen se ei enää ole naisia kiinnostanutkaan. Yllätys, yllätys. Ei kai sit ollut kivaa. Armeija kuitenkin ilmeisesti huomasi, että naiset sopiikin erilaisiin intin tehtäviin ja haluaa niitäkin sinne. Käytännössähän naisten ehdotettu kutsuntatilaisuuskaan ei kuitenkaan olisi mitään muuta kuin intin markkinointitapahtuma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


cucud kirjoitti:

Suomeen tulevasta palkka-armeijasta? Onko yksikään korkeamman tason virkamies sellaista ehdotellut?
Päinvastoin: kertausharjoituksia lisätään, naisten kutsuntoja vaaditaan aloitettavaksi jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu