Ralliautoilu pitäis kieltää lailla. Kilvanajoa vastaan en ole mutta yleisillä teillä, kuten rallia suoritetaan ei ole oikein.
Jos aikuisten miesten on tarvis näyttää, kuinka kulkee, sen voi tehdä jossain muualla kun yleiesillä teillä.
Sitten vielä ihmetellään mistä se malli tulee näille Corolla ja Bematipojille. Anna minun kaikki kestää. Voi vidu, ootteko te ihmiset tosiaan niin tyhmiä?
Jos aikuisten miesten on tarvis näyttää, kuinka kulkee, sen voi tehdä jossain muualla kun yleiesillä teillä.
Sitten vielä ihmetellään mistä se malli tulee näille Corolla ja Bematipojille. Anna minun kaikki kestää. Voi vidu, ootteko te ihmiset tosiaan niin tyhmiä?
Vastaukset 7
Vanhimmat
myös golffaaminen on saatava loppumaan,lapsellista katsella ¨kun isot miehet ja naiset lyövät pientä palloa kauluspaidat päällä.mieti kuinka paljon siinä menetetään viljelysmaata.jalkapallo tai mikä tahansa urheilu pitää kieltää ja urheilukentän tilalle voisi rakentaa kerrostaloja esim.pakolaisille.
jäähallit ja hiihtoputket on kiellettävä,mieti mitä energian tuhlausta vailla järkeä ja se bensan määrä kun ihmiset ajaa niihin kymmeniä kilometrejä.
SEITSEMÄLTÄ TÖIHIN,NELJÄLTÄ POIS,KAUPASSA KÄYNTI,KUUDELTA KOTIIN,ÖISIN ULKONA LIIKKUMISKIELTO.mitä muuta ihminen tarvitsee,kaiki muu on TÄYSIN TURHAA ja energian tuhlausta.
Ralliautoilu ei ole urheilua. Eikä myöskään vörmyläkilippaelut.
Juoksu ja hiihto, sekä nyrkkeily ovat urheilulajeja. Se on täyttä paskaa, jos yritetään slitellä.
Golffin vois kyllä lopettoo. On niin naisen näkösiä ukkojaki perhana. Onkohan niillä sukkikset jalassa? Voi viddu. Sanon minä.
Etkö nyt lauantaiaamupäiväksi rakentavampaa tekemistä keksinyt...
Pitäähän duunarijunteilla olla sirkushuveja... kaljamaha pystyssä kun on pällistellyt ralleja voikin liimata Venton takalasiin Karjala-ralliautotarran.
Osaan ajaa autoo paremmin ku sinä. Eikä politikoijja.T,Veikko Vennamo.
Tismalleen nuin, hemmetti kun joku keksisi tehdä vielä väitöskirjan rallijunttien älynlahjoista.