Palstan naisilta

Eli mitäs sä ajattelisit tällaisesta tapauksesta:

.. Olet seurustellut jo jonkin aikaa miesystäväsi kanssa. Ette vielä asu yhdessä, mutta sulla on jo miehen kämpän avain. Päätät yllättää miehen ja käyt moikkaamassa häntä. Avaat hänen ulko-oven ja kuulet jo ovelta stereoista musiikkia. Mies ei puolestaan kuullut että tulit sisään. Olohuoneeseen kävellessä huomaat että siellä se miehesi masturboi lukiessaan pornolehteä.

Millaisia ajatuksia heräisi silloin omassa mielessäsi?

Tämä ...nolo tilanne on ihan tosi. En vaan koskaan päässyt kysymään naiselta millaisia ajatuksia
tapahtuma hänessä herätti? Suhde päättyi puolen vuoden kuluttua. Ei kuitenkaan tähän episodiin.
12616
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

tunne olisi helpotus.

Äänestä

Kävisin kaatamassa itselleni lasin viiniä, istuutuisin katselemaan ja jos miestä katselu häiritsisi niin menisin eri huoneeseen kunnes mies tulisi luokseni (mikä olisi sitten kun haluaa).

Lopuksi uteliaana katsoisin sen lehden, olisi hauskaa jos se olisi joku kunnon vintagekappale esmes 70-luvulta.

Ja sitten olisi kiva jutella musavalinnasta, varsinkin jos sekä musa että lehti olisivat vanhoja.

Minkäänlaista ongelmaa tilanteessa ei minulle olisi. Minun oletukseni on että jokainen ihminen masturboi toisinaan. Ei mitään väärää jos joku ei, mutta mitään yllättävää siinä ei ole.

Äänestä

Ensinnäkin: En koskaan mene toisen asuntoon sisälle ilman että rimpautan ovikelloa tai koputan oveen vaikka avain olisikin.

Toiseksi: Kaikki kai masturboivat? Joko pornon kera tai ilman. Noloa sen ei pitäisi olla.

Äänestä

siinä aluks olis vähän että mitäs vittua!? Suurimmasta järkytyksestä toettuani kysyisin äijältä, että tarvitseeko hän apua ja ei muuta kun kyrpä suuhun.

Äänestä
  • mutta asiaa!

    Äänestä

Vaikka olisi avain niin en mene sisään kysymättä lupaa joten yllätykset jää väliin eikä tuon kaltaista tilannetta pääse ikinä käymään. Runkkaamisessa sinänsä en mitään omituista näe. Ellei se ole HK: blöö rectumissa siellä sohvalla kuten yhdessä aikaisemmassa kyssärissä. Se olis turn-off juttu.

Äänestä
  • Papeete

    Äänestä

  • Arvaas mikä on lähinnä puhdasta...
    Kirjoittanut: ... 12.8.2008 klo 01.13

       faktaa? Voin kertoa:

    Cränchy gääkillä (mm.) on ollu aika törkeitä asenteita mua kohtaan. Hän ei tosin ole ainoa: On ollut paljon myös urpoja, jotka näkyvät uskovan kaiken mustamaalauksen mitä kirjoittajista kirjoitetaan ja suhtautuvan sen johdosta ahdistavan ja surullisen *:(* aggressiivisesti ihmisiin lukemansa pohjalta. Cränchy on ollut ainoastaan aika yksisilmäiesti (mitä ilmeisimmin?!) kaveriaan Papeetea keskusteluissa puolustava. Ei hänessä muuta vikaa ole, joskaan hän ei mielestäni todellakaan ole/ voisi koskaan olla musta millään tavalla kiinnostava ihmisenä juuri siitä syystä.

    Pahoittelen, että sinun älysi ei ole ollut sillä tasolla, että olisit voinut havaita asioita. Pari kirjoittajaa on kuitenkin ,lisäkseni, todennut kirjoittamani kaltaisia asioita myöskin.:) Pidän joitakin heistä luonnollisesti aika älykkäinä.

    "Puhdasta skitsofreniaa- ikinä kenenkään palstalaisen kanssa missään tekemisissä ollut. Vaikea käsittää:

    "Kait sä jonkun kakan mun kimppuuni kuitenkin laitat, eiks niin? Eihän tätä asiaa toki voi tähän jättää, eikö niin: Ottais liikaa sun itsetunnollesi? *irv*"


    Ihan omatoimisesti täällä minä Suomen Turusta. Ehkä pelkästään se riittää...?;)"

    Kommenttisi vaikuttaa ainoastaan melko lailla skitsofreeniselta... ( En uskalla/ halua sanoa asiaan sen enempää, etten vaikkapa saa nimimerkki Papeete1:sta poistattelemaan kirjoituksiani..ahdistavaa...)

    Et varmaankaan tajua, että ( kehenkään keskustelun asianosaiseen viittaamatta) tällä palstalla on joskus ollut myös vähintäänkin vähän sairaalloisen oloisia yksilöitä, jotka todellakin harjoittavat yksittäisten kirjoittajien lynkkaamista porukalla? Valitan, että niitä kirjoituksia ei kaikkia ole luettavissa siksi, että narsistisemmin ajattelevat kirjoittajat haluavat aina poistattaa omat vähänkin ikävät sanomisensa, vaikkei tarvetta siihen suoranaisesti aina olisikaan.:) Pointtini on kuitenkin, että: En halua minkäänlaista KAKKAA ahdistelemaan itseäni puskista!!! Tämä on ainoastaan keskustelupalsta.:)

    -e.W

    Äänestä

  • Papeete

    Äänestä

...henkilö on mies, joten tiesin jo valmiiksi, että hän sekä katselee pornoa, että runkkaa. Jäisin katselemaan tai menisin apuun, ihan miten mies haluaisi. Tuskin liittyy mitenkään suhteen päättymiseen(varsinkin kun kyseessä oli lehti, mutta nettiporno on jostain syystä vähän iljettävää).

Äänestä

sohvalle ja jakaisin session. :)

Kaksikymppisenä olisin juossut karkuun itkien.

40 v

Äänestä

Jos minulla olisi avain miehen asuntoon ja jos mies myös sanonut että saan tulla milloin haluan, niin kai se riski on vain miehenkin otettava että tuollaisena hetkenä sattuu tulemaan. Ymmärrän kyllä miksi se saattoi olla noloa tai häiritsevää.. Mutta kyllä sitä oppii joustamaan noitten miekkosten kanssa ja ymmärtämään niitä. Sen, että näkee miehensä masturboivan, ei vtarvitse olla edes noloa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyisin.. kirjoitti:

Eli mitäs sä ajattelisit tällaisesta tapauksesta:

.. Olet seurustellut jo jonkin aikaa miesystäväsi kanssa. Ette vielä asu yhdessä, mutta sulla on jo miehen kämpän avain. Päätät yllättää miehen ja käyt moikkaamassa häntä. Avaat hänen ulko-oven ja kuulet jo ovelta stereoista musiikkia. Mies ei puolestaan kuullut että tulit sisään. Olohuoneeseen kävellessä huomaat että siellä se miehesi masturboi lukiessaan pornolehteä.

Millaisia ajatuksia heräisi silloin omassa mielessäsi?

Tämä ...nolo tilanne on ihan tosi. En vaan koskaan päässyt kysymään naiselta millaisia ajatuksia
tapahtuma hänessä herätti? Suhde päättyi puolen vuoden kuluttua. Ei kuitenkaan tähän episodiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu