Olisikohan jo korkea aika

ottaa käyttöön lukukausimaksut ainakin EU:n ulkopuolelta tuleville opiskelijoille?

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Helsingissä tehtailtiin nigerialaisille väärennettyjä asiakirjoja/1135238303432

Samaan aikaan suomalaiset opiskelijat jonottavat opiskelija-asuntoihin.
3165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ole. Saammehan kaikennäköisiä rikkauksia näiltä maahanmuuttajilta. He tulevat rikastuttamaan kulttuuriamme.

Äänestä

on jo pitkään pyörittänyt ulkomaalaisvastaista kampanjaa. Kaikki ulkomaalaisiin liittyvät uutiset kirjoitetaan mahdollisimman negatiivisiksi. Lehden mustalla listalla ovat ainakin Venäjä, Thaimaa, Lähi-Itä ja Afrikka.

Äänestä
  • voi kirjoittaa positiivisesti nigerialaisista kusettajista, jotka aiheuttavat vakavaa harmia Suomelle?

    Ootte te varsinaisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nigerialaiskirjeet kirjoitti:

ottaa käyttöön lukukausimaksut ainakin EU:n ulkopuolelta tuleville opiskelijoille?

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Helsingissä tehtailtiin nigerialaisille väärennettyjä asiakirjoja/1135238303432

Samaan aikaan suomalaiset opiskelijat jonottavat opiskelija-asuntoihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu