Värjättyjen hiusten syväpuhdistus

punaiset hiukset

Haalistaakos syväpuhdistava shampoo hiusväriä? Ostin just herbinan syväpuhdistavaa ja ajattelin pestä sillä ennen värjäystä, mutta mites jatkossa? Voiko sillä pestä joka toinen viikko, niinkun putelissa sanotaan, vai tuleeko hiusväristä historiaa?

2

4163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pa-ka

      värjäyksen jälkeen ei kannata pestä syväpuhdistavalla ainakaan 3 viikkoon,se voi haalistaa väriä mutta jatkossa pitää varmasti värin parempana jos peset joka toinen viikko sillä..

    • käyttövälit

      Jos muotoilet tukkaasi päivittäin niin syväpuhdistavan shampoon käyttö on perusteltua. Jos muotoilet harvoin niin ihan shampoo kyllä pesee riittävästi ja syväpuhdistuksen voi jättää vain värjäystä edeltävään pesuun. Kampaamoiden syväpuhdistajissa on parempi värisuoja, mutta toisaalta jo shampoopesu syö väriä eli jos nyt satunnaisesti syväputsaa niin ei se hirveästi värin liukumista nopeuta.

      Punainen väri on joka tapauksessa huono pysymään (ellei ole elumen tai henna) ja vaatii aina viikottaista pigmenttituotteilla tehostamista pysyäkseen hehkuvana.

      Kyllä sen hiusten tunnusta huomaa kun on syväputsauksen tarve.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      153
      11031
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      53
      5269
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2483
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      31
      2169
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1731
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1594
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1280
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1206
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      956
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      98
      952
    Aihe