Hei ihmiset!
Semmoinen homma on mielessä pyörinyt, että olisi ehkä kypsä aika laittaa treffipalstalle profiili vetämään. Kuitenkaan minua ei kiihota minkään vertaa oman kuvan laittaminen moiseen yhteyteen.
Minusta on epämiellyttävää ajatella, että joku tuttu, tai puolituttu pällistelisi suu auki profiiliani ja sitten myöhemmin mahdollisesti hieroisi asiaa naamaani. Kertakaikkiaan kuvottava ajatus.
Sinällään minua ei haittaa se, että ihmiset tietäisivät minun olevan seuraa hakemassa. Käynhän minä baareissakin, eikä sielläkään oikeasti kukaan sinkku ole "hauskaa pitämässä", tai viinaa juomassa. Kyllä sielläkin kaikki, ainakin salaisissa haaveissaan, toivoo löytävänsä mieleistänsä seuraa. Yöksi, tai elämäksi.
Saako kuvattomalla profiililla keskusteluyhteyksiä auki muiden seuranhakijoiden kanssa? Voisi ainakin kuvitella, että vähintäänkin kuvattomilla profiililla liikenteessä olevat naiset katsoisivat omaa kuvattomuuttani läpi sormiensa. Mikä treffisivusto olisi paras?
Tietysti jossain vaiheessa olisi suotavaa sitten vaihtaa kuvia, ettei kummaltakaan silmät repeäisi päästä treffeille saavuttaessa.
Kuvattomuuteen liittyen vielä sellainen kysymys, että onko siinä useammin kysymys siitä, että ei pidä itseään hyvän näköisenä, vai siitä, ettei halua lähipiirin pääsevän ilkkumaan omalle profiililleen?
(Ps. en ole ukkomies, rumilus, tai seksihurjastelija. Ihan normaalihko seurustelukumppania etsivä heppu)
Semmoinen homma on mielessä pyörinyt, että olisi ehkä kypsä aika laittaa treffipalstalle profiili vetämään. Kuitenkaan minua ei kiihota minkään vertaa oman kuvan laittaminen moiseen yhteyteen.
Minusta on epämiellyttävää ajatella, että joku tuttu, tai puolituttu pällistelisi suu auki profiiliani ja sitten myöhemmin mahdollisesti hieroisi asiaa naamaani. Kertakaikkiaan kuvottava ajatus.
Sinällään minua ei haittaa se, että ihmiset tietäisivät minun olevan seuraa hakemassa. Käynhän minä baareissakin, eikä sielläkään oikeasti kukaan sinkku ole "hauskaa pitämässä", tai viinaa juomassa. Kyllä sielläkin kaikki, ainakin salaisissa haaveissaan, toivoo löytävänsä mieleistänsä seuraa. Yöksi, tai elämäksi.
Saako kuvattomalla profiililla keskusteluyhteyksiä auki muiden seuranhakijoiden kanssa? Voisi ainakin kuvitella, että vähintäänkin kuvattomilla profiililla liikenteessä olevat naiset katsoisivat omaa kuvattomuuttani läpi sormiensa. Mikä treffisivusto olisi paras?
Tietysti jossain vaiheessa olisi suotavaa sitten vaihtaa kuvia, ettei kummaltakaan silmät repeäisi päästä treffeille saavuttaessa.
Kuvattomuuteen liittyen vielä sellainen kysymys, että onko siinä useammin kysymys siitä, että ei pidä itseään hyvän näköisenä, vai siitä, ettei halua lähipiirin pääsevän ilkkumaan omalle profiililleen?
(Ps. en ole ukkomies, rumilus, tai seksihurjastelija. Ihan normaalihko seurustelukumppania etsivä heppu)
Vastaukset 35
Vanhimmat
Mietitääs kuka profiilisi ehkä näkee. Nainen joka etsii seuraa. Onko se sitten huono jos vaikka tuntisi toista kautta? Minä en tiedä onko kukaan kaveri tuolla eikä liiemmin kiinnosta. Ainoa kerta milloin saatta miespuolisia profiileja näkemään on viimeksi kirjautuneet listalla tai kun unohtaa vaihtaa hakuehdoksi nainen. Jos tämä pelottaa niin ratkaisu on yksinkertainen, laita siihen ekana näkyväksi kuvaksi sellainen jossa kasvot ovat pienet. Näin sinua ei voi tunnistaa vaikka näkisikin listassa ja ellei tuttavapiirissä ole homoja niin en nää mitään syytä miksi kukaan mies niitä selailisi sen syvemmin.
Mitä kuvattomuuteen tulee niin itse en edes selaa sellaisia jossa ei ole kuvaa.
ymmärrän harvinaisen hyvin ihmisiä jotka ei halua nettiin kuvaa kaiken kansan pällisteltäväksi.
lisäksi ne on niin helppo kokoioda ym. sieltä aivan mihin tahansa.
jos et halua laittaa kuvaasi- älä laita.
mikään ei velvoita.
seuraa varmasti löytyy ilmankin kuvaa.
Olen jonkun kerran käynyt itsekin "tirkistelemässä" profiileita ja mielenkiintoisimpia ovat ns:"kuvattomat".
Kuvanhan voi tosiaankin laittaa myöhemmin toiselle jos keskusteluissa samalle aaltopituudelle pääsee.
Minusta henkilön kirjoittama teksti kertoo ihmisen henkisestä tilasta ja luonteesta enempi, kuin kuva.Itselleni on ainakin tärkeintä päästä henkilön kanssa ns.henkisesti samalle tasolle.MOnesti tuntuu että ihmiset ovat niin pinnallisia, ettei voi puhua enää kuin säästä tai pörssikursseista tai töistä.Elämässä on kuitenkin paljon tärkeämpiäkin arvoja, joita monikaan ei jaksa tai uskalla miettiä.Ravintoloissakaan en viihdy,mieluummin avaan joskus kotona pullon viiniä, sytytän kynttilät ja nautin hiljaisuudesta.
Kunnioita vaan itseäsi kuvattomuudellasi.
Alkukesästä ilmon laittaneena olen huomannut uskomattoman pinnallisuuden ja vaatimusten esittämisen,mitä keski-ikäisiltä naisilta olen saanut kuulla-valokuvan vaatiminen julkisen ruotimisen kohteeksi ei voi kuulua edellytyksiin suhteen onnistumiselle.Ihan oma lukunsa ovat olleet taloudellisen ja muun aseman vaatijat,joille ei tunnu käytännöllisesti katsoen mikään kelpaavan.Onkin ihmetyttänyt elämän ja ajantajun hämärtyminen ikääntymisessä,sillä en voi uskoa aivan kaikille pitempään jo eläneille löytyvän sitä ihannekumppania-toki vastauksena on,että sitten mieluummin yksin-jota en usko...
Ilman kuvaa profiilissa saa yhteyksiä auki. Oon ite vastannut kuvattomille ja saanut ihan asiallisia ja kiinnostavia vastauksia ilman kuvaa omaan profiiliin.
Kommentoinkin jo tonne kuvaa pakolliseksi toivovien -ketjuun syitä, miks kaikki ei halua laittaa kuvaansa nettiin.
Joskus näkee profiileja, joissa henkilö esittelee kuvissa veneensä, autonsa, moottoripyöränsä jne. Noista tulee mieleen, että eikö ko. tyyppi usko saavansa seuraa ihan itsensä takia - eikä kaiken sen mitä omistaa (tai kenties pankki omistaa:)
Kuva ei todellakaan oo koko totuus, edes tosi hyvännäköisten ihmisten kohdalla. Tapaamisessahan se sitten selviää, pitääkö toisesta vai ei ja haluaako tuttavuutta kehitellä eteenpäin.
No minulla ainakin syy on se, että en halua tosiaankaan olla kaikkien tunnistettavana. Periaatteessahan profiili on anonyymi, ja s-posti sen ohella. Jos olisi kuvapakko, niin sitten voisi yhtä hyvin olla oman nimen pakko.
Kuvaton ok, kunhan lähettää sen kuvan, kun on kirjoiteltu muutama viesti --> ja jatkoa suunnittelussa, siis tutustumista.
"no pics":n tavoin minäkin olen jo kerennyt kommnentoida tätä aihetta tuossa toisessa ketjussa.
Tässä lyhykäisesti:
- Kuvattomuus on ok, jokainen valitsee itse tapansa.
- Minä suosin sokkotreffejä. En oman ulkonäköni takia, en vain halua lähetellä kuvaani tuntemattomille (sama kuin laittaisi sen kuvan profiiliin). Ennemmin otan riskin tavata "sopimattoman" ulkonäön omaavan henkilön. Silmät on vieläkin päässä, en ole tarvinnut edes lääkärissä käyntiä :).
- Kaikki ei onnistu kuvissa tai osaa valita hyvää kuvaa itsestään. Jotkut valitsevat ikivanhan kuvan tai monta kiloa sitten otetun. Jotkut valitsevat sen kuvan joka on onnenkantamoinen, eikä hlö näytä siltä oikeasti yhtään.
Jos ei ole itsellä kanttia laittaa kuvaa tänä päivänä, jolloin nettideittailu on arkipäivää!
Tunnen monia ihmisiä 24sestakin jotka ovat kuvansa laittaneet ja KUKAAN ei ole tullut sanomaan MITÄÄN kellekään.
Pitää olla heikko itsetunto, jos välittää toisten sanomisista.
Feikit kyllä erottaa. Ja niitä kuvallisia en suosittele.
Itse olen tavannut monia naisia ja yksikään ei ole
yllättänyt, kuvansa näköisiä ovat olleet.
Tottakai on selvää, että ihminen on luonnossa eri kuin kuvansa, mutta ei NIIN eri, että pitäisi pelästyä, kuten kuvattomien kanssa on käynyt.
Jos ihminen on todella arkaluontoisessa työssä, esim. poliisi tms. sen ymmärrän vielä, tai tunnettu poliitikko tms.
Kyllä on omituista että ihminen haluaa mennä sokkotreffeille. Sama kuin menisi baarissa laput silmillä puhumaan kelle sattuu. Tosin siellä flaksi voisi käydäkin..ehkä:))
Tietenkin kuvan voi aina pyytää, muuta sekin on rasittavaa pidemmän päälle. Ja monet jostain ihmeen syystä loukkaantuvat siitä.
laittaa kuvaa ilmoitukseen. Ilmoitat profiilin tekstissä, että kuvan saa esim. sähköpostilla tai sitten linkkinä. Samalla näet, että kuka on kiinnostunut vain kuvasta.
Yksi hyvä ja ilmainen kuvan säilytyspaikka löytyy täältä. -> http://bayimg.com/
Tuonne palveluun voi ladata kuvansa ja ottaa sitten linkki talteen, mikäli joskus haluaa kuvaa jollekin näyttää. Myös kuvan poistamisen kannalta on syytä ottaa linkki itselle talteen.
Ottavan edes joskus yhteyttä, niin laita kuva. (jos et mörkö ole:)Muuten saat loppuikäsi etsiä seuraa.
Sen ovat niin monet miehet täällä todenneet.
Kuvattomia profiileja naiset kuitenkin aina epäilevät. Herättää edes jonkinlaista luottamusta kun on kanttia laittaa se kuva.
Ennen ei itsellänikään ollut kuvaa ja vaikka teksti oli hyvä (ei mikään tyyliin-olen sen ja sen ikäinen ja nuorekas ja tykkään sellaisita ja tällaisista naisita etc.)niin silti ei tullut juurikaan yht.ottoja.(johtuu siitä, että olmoitin olevani ns. rock-henkinen ja samanhenk. naisia täällä ei paljonkaan ole) Kuvan jälkeen niitä on tullut sentään joka viikko enemmän tai vähemmän.
(jos vihreä palaa, sekin auttaa asiaa..jostain ihmeen syystä)
Terv. kokenut (ja onnistunutkin)
mä en ota yhteyttä kehenkään jolla lukee nuorekas tai rock-henkinen mies. Juu kiitos ei jollei hyväksy omaa ikäänsä. Yleensä "nuorekkaan" etsivät niitä 20v nuorempia, ja suotta. Ei nahkarotsi tee nuorekkaaksi....
Ei lue nuorekas. Vaikka kommentteja siitä on tullutkin. Se on sanana niin kulunut. Mitäs vikaa rock-henkisyydessä on?? Tunnen vanhempiakin miehiä
jotka ovat sitä olleet läpi elämänsä. Eivät kaikki ala kuunnella vanhempana Paula Koivuniemeä:))
Voit katsoa profiiliani kunhan annat s.posti os.!!
Liityin juuri kotikaupaungissani perustettuun blues-yhdistykseen.Onko sekin kiellettyä:))??
Mitään nahkarotsia en pidä. Muutenkin voi pukeutua ihan ok. Ei tarvitse silti olla tanssilava-tyylinen, vaikka ikää oiskin.
Ota pappatyylinen mies itsellesi ja nauti elämästä!:)
Nykyään joku 50v. ei ole enää sama kuin joskus
aikoinaan. Miten se liittyy oman iän hyväksymiseen jos yha pitää hyvistä kirjoista ja hyvästä musasta etc.?
Että eipä lue rock-henkinenkään:) Tosin rock, blues, kirjat, leffat..ne mainitsen, koska en halua tätien ottavan yhteyttä.
rock-henkisen mitä musiikkia kuuntelee? Ja sillä tiedolla löytyy elämänkumppani? Eli jos kuuntelee vaikka nykyteinipoppia niin voisi luokitella itsensä pissikseksi? Voi elämä....pitääkin laittaa omaan profiiliin sitten joskus että olen suomipop-henkinen. Kyllä mä etsin kumppania ihan muiden meriittien kautta...
Hyvä tätisuodatin se on:)kun kertoo kiinnostuksen kohteensa olevan tietyn suuntaisia.
"Vitun Suomi-pop", sanoi eräs muusikko, joka ihan eri tasolla. (soittaa mm. bluesia..joko arvaat?)
Itse en noin jyrkästi ajattele, mutta hymyilytti kyllä :)
On asioita, joita on mahdotonta sanoin selittää jollekin, joka ei niistä mitään tiedä.
Meriiteistä ei olla puhuttu mitään. Termien ymmärtäminenkään ei näköjään ole kaikille helppoa.:D
Jos ihminen hakee meriittien pohjalta toista ihmistä, mikä sellainen ihminen on??
Vastaus: Pinnallinen!
En tosiaankaan halua tuntea sinua, jos arvosi menevät sen mukaan mitä meriittejä omaan.
Yleensähän ne meriitit liittyvät koulutukseen, ja sitä kautta työhön. Muusikkona saa olla kokopäivä-muusikko tässä maassa, jos meriittejä hamuaa.
Itse olen koulutettu ihminen, mutta en ikinä "elvistele" moisella, vaikka hyvin voisin, arvostus tulee muutenkin kyllä, työni luonteesta johtuen.
(ihmisläheistä raskasta työtä)
"Ei se mitä on, vaan se miltä tuntuu"
Tuolla ajatuksella löytyy ehkä se onnikin.
Ei sillä, että etsii mahd.paljon meriittejä omaavaa ihmistä.
Sen millaisesta musasta/tyylistä tykkää? Samaa ihmettelen minäkin. Minä jo 42 vuoden kypsässä iässä, ja mielimusani on blues, soul, funk ja vanha kunnon discomusa (70-90 lukujen). Tanssilavoista/ravintoloista en niin välitä, vaan kunnon discoa ei voita mikään.
Tyyli on rento (mutta harkittu), jakkupuvut, bleiserit ei mun juttu, eikä korkkkarit. Pyrkimyksenä ei olla mitenkään nuorekas, vaan oma itsensä mitään yrittämättä, sellainen olotila missä viihtyy itse. Tykkääkö muut vai ei, niin sillä ei mitään väliä.
..tuskin koskaan sen kummemmin intohimolla kuunnellut tai soittanut tuo nainen! Keskitien
kulkija,(suomi-pop/iskelmä) joka saa mun puolesta kuunnella vaikka mitä, mutta miks sekaantua niiden mieltymyksiin, jotka kuuntelevat läpi elämänsä samanlaista musiikkia??
Mahdotonta kuvitellakaan, että yht'äkkiä joku Katri-Helena osasto voisi alkaa kiinnostaa:D
Jos esim. blues on juurtunut nuorena sydämeen, niin siellä se on ja pysyy. Samoin rock (sitäkin niin monenlaista) ja muut juurimusaan kytkeytyvät musan lajit.
Sen päälle rock-henkisyyteen liittyy kirjallisuutta (ne samat kirjailijat pitkälle kiinnostaa samanhenkisiä ihmisiä)ym.
Kiitos tuesta:)!
On muuten eri asia onko rock-henkinen tyyliin: kuuntelee Uriah Heepiä/Deep purplea tai rock-henkinen: kuuntelee Turbonegroa/Monster Magnetia
ihan muita asioita kuin esim mistä musiikista tykkää. Tärkeempää en se mitä yleensä korvien välissä liikku kuin se syökö esim pinaattia vai ei...jos nyt ymmärsit?
(ei missään tietyssä järjestyksessä, eikä kaikkea jaksa luetella)
Flogging Molly (maailman paras lavabändi, todistetusti:) keväällä Tavastialla), Tom Waits, Tossers, Guns'N Roses:), Slash nyt ylipäätään, Revolveria en paljon oo kuullut, vielä, Brian Setzer (kitaristina, rockabilly ei iske), Ramones, Clash, Velvet Underground (ja tietty Lou Reed!!), Neil Young, Black Crowes, Strokes, AC/DC (muutamat kipaleet) Faces, Stones, Dylan, Ronnie Lane, Bowie, The Band, Balls, Dave, Nurmio..ja blues-osastolta Muddy Waters, Robert Johnson, Buddy Guy, Little Walter jne.
Turbonegrolla ihan reipasta menoa (tosin se kynttilä perseessä-touhu...:D), Monster Magnetin tapaiset..no,no.."teiniangsti"-meininkiä..
Ei ikinä iskenyt mikään hevi tosissaan.
Ja Purplet ja Heepit...:D
Sellasta..armahda nyt kuiteskin ja ota huomioon, etten ole enää mikään parikymppinen (en likikään:)
Ja maailman eka punkkari oli Keith Richards...(nero) kukaan ei pistä paremmaksi, ei kannata
edes yrittää:))
ARVOJA! Jessus sua!:D
"Mitä liikkuu korvien välissä"..sekö on kiinni meriiteistä(!) tai toisinpäin???????
Arvot ovat ihan kohdillaan. Jo työni kertoo sen.
Sinun arvoistasi en tiedä, mutta inhimillisyys kaikissa muodoissaan on musta tärkeetä.
En pidä ihmisistä, joilla on kovat arvot, kuten raha, maine, kunnia, kylmyys toisia kohtaan.
ja musiikkimakuni osaltaan kertoo sen. Samoin kirjat joita luen. Ynnä kaikki muu vähemmän tai enemmän taide joka ottaa kantaa. (aina ei tietenkään tarvi ottaa kantaa..voi tehdä sanoituksia, joilla ei sinänsä ole mitään tekemistä arvojen kanssa jne.)
Lueppa joskus vaikka Nick Hornby'a, helppolukuista pehmeitä arvoja ja mustaa huumoria, jonka tarkoituksena on ravistella ihmisiä heräämään kunnioittamaan niitä hyviä arvoja maailmassa, ihmissuhteissa jne.
Jos nyt ymmärsit????
Luin nuo tähän asti tulleet vastaukset ja ajattelin tähän kohtaan hieman kommentoida niitä.
Tuntuu siltä, että ymmärrystä löytyy siihen suuntaan, ettei halua laittaa kuvaansa kaikkien selattavaksi. Myös se on selvää, että on paljon sellaisia henkilöitä, jotka eivät korvaansa lotkauta kuvattomille profiileille. Kai se on niin, että jos on itse ollut niin rohkea, että on laittanut oman kuvansa kaiken kansan nähtäville, niin silloin on varaa vaatia samaa muilta. Omassa pikku maailmassani seuran haku on yksi niistä yksityisasioista, missä ei sinällään ole mitään hävettävää, tai outoa, mutta minkä haluaa kuitenkin pitää omana tietonaan.
Se on minusta jo hätävarjelun liioittelua, jos ei halua kuvaansa lähettää edes yksityisesti sen jälkeen, kun keskusteluyhteys on avattu ja pohditaan mahdollisia treffejä. Pahinta mitä tässä kohtaa voi tapahtua on se, että linjan toisessa päässä onkin joku vanha tuttu (mikä sitten kuvasta selviää), mutta katastrofi ei ole kovin suuri, koska myös se toinen osapuoli on silloin ihan yhtä suuri konna.
Mites sitten pitäisi toimia, jos kuvat vaihdetaan ja vastapuolen naama ei miellytäkään? Tuntuisi tosi pahalta sanoa se suoraan, mutta toisaalta mitään muutakaan keinoa ei tule mieleen =( Kai se pitää vain sanoa, että "Anteeksi, et ole ihan minun tyyppiäni, mutta kaikkea hyvää sinulle". Paskiaiseksihan siitä leimautuu, mutta en usko että sellaisilla parisuhteilla on tulevaisuutta, missä molemmat puoliskot eivät pidä toisiaan kivan näköisinä. Se minua ei niinkään huoleta, että jos itse tulen tyrmätyksi kuvan lähettämisen jälkeen... rapatessa roiskuu.
Sekään ei ole niin kauhean suuri miinus, että naiset eivät varmaan pahemmin yhteyksiä oma-aloitteisesti ota, jos en laita profiiliini kuvaa. Minulle riittäisi ihan hyvin se, että naiset vastaisivat minulle, jos minä olen se aloitetta tekevä osapuoli. Varmasti ottaisin kohteiksi juurikin kuvattomien profiilien naiset, koska he lienevät enemmän samalla aaltopituudella kanssani ja toisaalta kuvalliset nättien naisten profiilit ovat luultavasti niin hurjan pommituksen alaisina, että niihin on turha kuvattoman ottaa yhteyksiä.
ei mulla kuvaa oo mut ei pulaa olis deiteistäkään.Mulla on oman näkönen profiilin teksi ja yhteyksiä piisaa monta komeaa miestä ottaa yhteyttä.Siis kuvaton voi olla järin kiinnostava.Etsin kuitenkin kunnon ihmistä en mitää wonkaajia.Voihan kuviaaan laittaa kiinnostaville postina,kuten minäkin olen tehnny ja ei ne oo ollenkaan peljästynny, päin vastoin.
On sanottu pitäs laittaa kuvat esille.Mutta en halua tunnitettavuutta minäkään sillä epätoivonen en ole minäkään, seuraa löytyy livennä aina.Eli ole rauhassa kuvaton, laadi vaan kunnon tekstit sillä pärjää.Salainen puh.nro.Jne.Varovainen kannattaa aina olla.
Itse en laittaisi kuvaa syystä, että en halua olla mahdollisten tuttujen/työkavereiden töllisteltävänä treffeissä. Minulle on anonyymius ehdottoman tärkeää, kuvan voin kyllä laittaa mailissa sitten kun "peli avattu" jos molemminpuolista kiinnostusta.
Onhan sellaisia ammattejakin, ettei halua/voi tuoda itseään julki. Oma lukunsa on pikkupaikkakunnat missä kaikki tuntevat toisensa, eikä siellä halua välttämättä profiloitua deittipalstan kautta.
Kuvattomuus ei viestejä ja yhteydenottoja vähentänyt. Ja miehet, keihin tutustuin - ei heillä kellään ollut profiilissaan kuvaa, kahdelta niitä sain privaatisti ja kahdelta en ollenkaan ennen tapaamista. Ja sitten tämä nykyinen mieheni, jonka tapaamisesta on kohta jo kaksi vuotta:-)! Ei kummallakaan ollut kuvaa profiilissa, kirjoiteltiin ja tutustuttiin ja laitettiin kuvia - ja tavattiin. Ja nyt on kohta yhdessä rakennettu talo valmis:-).
kuvattomana.Itse poisti profiilin jo aikaa sitten, ei tullut viestin viestiä ja vastauksiakin havoin, vaikka ihan ok tapaus olen.
Naisilla se on aivan eri juttu. Naiset kuulemma voivat saada kymmeniä yht.ottoja päivittäin, oli kuva tai ei.Siinä on helppo olla passiivinenkin.
Hei sinä kuvaton!
Laita profiilisi ihan niinkun itse tuntuu. Karsiutuu sitten väärät ihmiset pois nopeasti.
Olen nuori nainen ja seuranhaussani ei ole kuvaa. On minulla kuvia, en vain laita niitä profiiliin.
Selailen kuvattomia profiileja siinä missä kuvallisia. En näe sitä, ettei ole ladannut kuvaa kaikkien katsottavaksi puutteeksi missään määrin.
Tilannehan on niin, että naisena kuvallisella profiililla saisin luultavasti enemmän viestejä.
Saan niitä nyt jo mukavasti. En edes halua yhteydenottoa joltain joka ei kykene ymmärtämään, että ihmisellä voi olla omat syynsä kuvattomuuteen.
Miehillä homma ei toimi alkuunkaan ilman kuvaa.
Ja siltikin tulee naurettavan pieni osuus yht.ottoja siitä mitä naisille tulee !!
Tämä todettu täällä tuhanteen kertaan.
No mutta sitten on parempi laittaa se kuva. Juurihan kerroin, että selaan kuvattomia.
Olen aiemmin ollut kuvallisena tuolla suomi24:ssä. Totesin nyt kun parin vuoden suomi24 romanssi päättyi, etten laita enää kuvaani sinne. En minä ainakaan ymmärrä jos mies esittelee itsestään saunakuvan miltei - paljaana tai ylävartalokarvoituksesta en ole alapäästä puhumattakaan aivan ensimmäiseksi kiinnostunut. Jokaiselle tervejärkiselle ja suht ok näköiselle tarjoutuu seksiseura erikseen sinkkuaikana, enkä usko ensitreffeillä kenenkään järki päässä olevan odottavankaan seksiä.
Samoin naiset: ihan ok jos esittelette omilla kasvoillanne rintavarustustanne: mutta... ;) Kun teidän pitäisi osata olla muutakin kuin Marianne karkin paperi...
ja lopeta tuo ruikutus!
Kellä tässä ei olis käynyt huonosti??!!
Jos noin pienen jutun takia laittaa kuvansa piiloon, niin on kasvun paikka!!
Eiköhän se ole itse henkilön päätettävissä. Mitä se sinua kiinnostaa?
Naiset jotka olen tavannut 24sen kautta..lähes kaikki halunneet seksiä (läheisyyttäkin varmaan).
vaikka olen itse antanut mahdollisuuden nukkua olkkarissa..yhtä lukuunottamatta kaikki halunneet..
ja olen tavannut aika monta. Mieti sitä.
Ihmisillä voi olla hyvä syy olla laittamatta kuvaa nettiin, mutta kyllä se kannattaa vaihtaa melko pian, kun huomaa, ettei kirjoittelu ihan heti lopu.
Olen käynyt monilla treffeillä, muistaakseni pari kertaa lähdin "ennakkoluulottomasti" vaihtamatta kuvia, ja olivat kauheita pettymyksiä. Jos toinen on sellainen, johon en pysty ihastumaan, niin miksen ennemmin menisi treffeille jonkun muun kanssa.
Joitain kertoja olen ollut pessimistinen kuvan suhteen mutta epävarma. Pahimmalta vaikuttavat kaksi olivat liian pahoja, muut menettelivät, kaksi positiivistakin yllätystä oli. Kuvia ei pidä tuomita ankarasti, kuva johtaa jonkin verran harhaan, mutta osasta kyllä näkee ennalta, ettei voisi ihastua.
Joitain hyviä suhteitakin on tullut ja on tutuillakin. Kyllä netti toimii, etenkin naisille, koska miehiä on paljon enemmän tarjolla, ainakin lapsentekoikäisille naisille, vanhemmista en tiedä.