Et kelpaa kuin panoksi, rapajuopoille, pelimiehille ja mielenvikaisille!! Se on jo todettu näiden nettijuttujen kautta.
Miehet ikäluokka 37-> haluaa 25 lähtien ja jopa 50v miehet samaa kastia vaikka ovat vanhoja ruttuja! Yli 40v naiset ei kelpaa muualle kuin roskiin!!! Hirteen tässä kaiketi kannattaa mennä.
Miehet ikäluokka 37-> haluaa 25 lähtien ja jopa 50v miehet samaa kastia vaikka ovat vanhoja ruttuja! Yli 40v naiset ei kelpaa muualle kuin roskiin!!! Hirteen tässä kaiketi kannattaa mennä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei miesten takia kannata mennä. (t.Mies)
Itse oon tasan viiskyt ja ihan voimissani, enkä ruttu. Kyllä meitä kunnon renttujakin on!! (hyvällä tavalla renttuja, enny tarkoita rapajuoppoja perverssejä yms.)
Vedä syvään henkeä ja ajattele elämäsi hyviä asioita ja rentoudu hyvä nainen!
Onko sulla kenties ihania lapsia? Ihania muistoja?
(takuulla on!)
Tulet vielä löytämään hyvän miehen, kunhan otat "sen "kärpäsimurin"(sen joka imee niitä luusereita
luoksesi) pois siitä rinnuksilta!
Kaikki järjestyy ja tulet vielä yllättymään!:))
Terv. "ei ruttu, vaan ihan tyylikäs rock-henkinen
renttu", joka kasvattanut jo lapsosensa isoiksi ja kivoiksi ihmisiksi..joka myös odottaa...
Omasta asenteestasi kiinni, kenen "käytettäväksi" alistut ja minkä verran itseäsi arvostat! Pidä huoli itsestäsi, pyri ulkoisessa olemuksessasikin pisteeseen jossa itse olet tyytyväinen, ja aseta mahd. kumppanillesikin hyväksyttävän rajat = älä sotkeennu mihin tahansa vain huonoa itsetuntoasi.
Itse olen 42-vuotias nainen ja vasta viime vuosina olen saanut sellaista arvostusta osakseni, josta teinitytöillä ei vielä mitään tietoa (ehtivät kyllä aikanaan hekin, onneksi heille :)). Älä siis laske rimaasi, vaan ota ensin peili käteen (tarkoitan myös henkistä itsetutkiskelua) ja laske positiiviset puolesi -> oikeat kumppanit löytävät kyllä toisensa, kunhan ensin ollaan sinut itsensä kanssa.
Potku persuuksiin, nainen :)).
T: Sisko
Me olemme naisia parhaassa iässä. Oman ikäisemme miehet eivät sitä ymmärrä mutta 30 miehet ymmärtävät. Siirrä katseesi ikäisiäsi nuorempiin ja huomaat miten ihania miehiä tuossa ikäluokassa onkaan.
ja löysin ihanan miehen täältä. Ollaan tavattu jo monta kertaa ja lomailtukin yhdessä.
Jatka etsintää, kyllä se onni potkii vielä sinuakin!
Haa, musta on kiva olla nelikymppinen nainen. Ottajaa riittää vaikkei juuri nyt sitä oikeaa olekaan.
Erityisesti olen tykästynyt itseäni nuorempiin miehiin.
Ja mulla on 60-vuotias ystävätär, joka jäi leskeksi, hänelläkin on jatkuva virta miehiä rimputtelemassa ovikelloa. Hyvä esimerkki, ei ilot tähän lopu :)
...myös yli nelikymppisillä, ihan normaalien yli nelkymppisten miesten kanssa. Olen 45 -vuotias mies ja olen hakuehtoihinkin laittanut naisen iän alarajaksi 40 vuotta.
Muutamaa treffaillut jonkun kerran ja nyt yhden kanssa hieman pidempään...
Tottakai ikä näkyy kasvoilla ja kropassa, mutta niinhän se näkyy minullakin. Ja koska itselläni on jo aikuinen tytär, en osaisi nuorempia naisia mieltääkään muuten kuin lapsina. Vasta itseni ikäisen kanssa voin edes ajatella treffejä tai enemmän...
Oman ikäisen ottaisin ehkä mieluiten ittekin mutta on vaikea löytää.
Iällä on kyllä melko vähän väliä, kun ihminen on muuten sopiva - varsinkin jos mennään jossain 5-7 vuoden marginaalissa.
nyt hirteen mene. Ei tämä nyt niin vakavaa ole. Olisiko se siinä, että tavoittelet liian korkean tason miestä. Varmasti suurin osa miehistä ottaa sen nuoren ja kauniin jos vaan saa, kyllähän ne vuodet nyt vaan näkyy selvästi yli 40 vee naisessa. Joillakin miehillä on edellytyksiä saada niitä ja jotkut miehet taas ei tiedosta ollenkaan omaa tasoaan. Kyllä treffeiltä löytyy myös ihan tavismiehiä joilla on jalat ihan maassa. Ei ole rikas, komea ja eikä löydy akateemista koulutusta, on ihan tavis mutta kuitenkin yhden naisen mies. Katsele niitä niin mies voi löytyäkin.