miksi poikaystävän haluaa olla exänsä kaveri?

niin, miksi poikaystäväni haluaa olla molempien exiensä kaveri? en halua tavata kyseisiä exiä, vaikka he haluavat tavata minut (tai ainakin viimeisin haluaa). miksi? ei meidän suhde niille kuulu! enkä todellakaan odota heiltä mitään hyväksyntää. onko poikaystäväni päässyt exästään todella yli kuten väittää. miksi täytyy olla ystäviä eron jälkeen ja hengata yhdessä. loukkaa nykyistä seurustelukumppania (minä) tosi paljon.
51110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sen lisäksi tyyppi kuulostaa limanuljaskalta joka tykkää lämmitellä exiä ties millaisia sessioita varten myöhemmin.

Äänestä
  • Tai no, käsitykset suhteesta selvästi ovat ristiriitaisia.
    Enivei, kyllä jotkut suhteen päätyttyäkin ovat vielä aivan hyvissä väleissä. Sinä siis pelkäät omalla tahollasi jotain epämääräistä, vaikka nämä eksät olisivat valmiit tapaamaan sinutkin? Tapaamalla heidät yhdessä poikaystäväsi kanssa voisit rauhottua, mikäli näkisit omin silmin ettei heidän ja poikaystäväsi välillä ole mitään sinua pettävää meneillään.

    Äänestä

Minusta on hienoa, jos voi olla kaveri parisuhteen päättymisen jälkeen! Ei kai kellään meistä ole oikeutta valita toiselle ystäviä... Kaikki valitsevat ne ihan itse.

Äänestä
  • Mä oon ainakin hyvissä väleissä näiden joidenkin kanssa (vaikka ei niitä tähän ikään mennessä ole kerennyt vielä paljon ilmaanuta, jonka kuitenkin joku toteaisi), mutta olisin kyllä mustasukkainen jos mieheni tekis samaa... :S
    Sikäli ymmärrän ja toisaalta en.

    Äänestä

Ex-tyttöystävät ja näiden ex-miehet ym. jotenkin vain ovat mukavia kavereita ja samanhenkisiä. Useammankin kerran viikossa tulee lähdettyä esim. grillaamaan porukalla, johon kuuluu nykyinen naisystävä, ex-tyttöystäviä ja näiden miesystäviä ja ex-miehiä sekä ex-naisten lapsiakin jotka leikkivät yhdessä, sekä muitakin satunnaisia kavereita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anniina kirjoitti:

niin, miksi poikaystäväni haluaa olla molempien exiensä kaveri? en halua tavata kyseisiä exiä, vaikka he haluavat tavata minut (tai ainakin viimeisin haluaa). miksi? ei meidän suhde niille kuulu! enkä todellakaan odota heiltä mitään hyväksyntää. onko poikaystäväni päässyt exästään todella yli kuten väittää. miksi täytyy olla ystäviä eron jälkeen ja hengata yhdessä. loukkaa nykyistä seurustelukumppania (minä) tosi paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu