Ulkomaalaiset hylkäävät suomivaimonsa, jos tämä sairastuu?

"Ulkomaalainen mies hylkäsi suomalaisen vaimonsa, kun tämä sairastui." Lukekaas:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200808078059401_uu.shtml
52103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tässähän on kyseessä kehittyneen rikkaan länsimaisen maan mies eli englantilainen!!!??

Onko vika siis etnisyydessä vai miehessä itsessä vaiko siinä että nainen on suomalainen?

Äänestä
  • kehitysmaasta, joka on saanut kansalaisuuden 5 vuoden sisällä. :(

    Äänestä

Siis voiko joku todella pokkana uskoa, että valoiset perusbritit eivät koskaan tee mitään rikoksia, eivätkä käyttäydy koskaan moraalisesti väärin, siksi että ovat valkoisia ja "rikkaasta" maasta???

Juu varmaan pitää paikkansa. Suomessa ei kukaan valkoinen mies eroa vaimostaan, ei koskaan juo ja riehu eikä murhaa, ei hylkää lapsiaan ja jätä elatusmaksuja maksamatta, ei varasta, ei tee petosta, eikä...

Just joo. Keksikääpä nyt jotain fiksumpaa argumentointia vai jäittekö luokalle päiväkodissa!

Äänestä

Suku ja lapset olivat hylänneet, joten hylkääjistä suurin osa oli suomalaisia.. mutta mitä sillä on väliä, jos nainen on koomassa, tila voi viedä pahentua, jos aletaan siirtelemään... toisaalta, aika paljon meillä täällä koto-Suomessa vanhuksia tunnistetaan hajun perusteella..osa on jo muumioitunut, joten eihän tuo uutta ole, tässä kulttuurissa. Muslimi ei voi tehdä tuollaista, menee taivaspaikka, joten jätä sen asian puinti meille ammattilaisille.

Äänestä
  • Miksi ei englannin valtion puoleen ole käännytty ja vaadittu miestä hoitamaan vaimonsa maasta pois maksamaan kertyneet laskut?

    Kysymys näkyykin olevan siinä miten mies ei halua vaimoaan riesaksi ja maksuja maksettavaksi.

    Onkohan naisen tiliä käytetty ja rahat viety kun sinne on jätetty.

    Sikamainen temppu aviomieheltä ja vastuuseen pitää laittaa kotonaan englannissa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 35 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Elättäminen... kirjoitti:

"Ulkomaalainen mies hylkäsi suomalaisen vaimonsa, kun tämä sairastui." Lukekaas:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200808078059401_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu