Tajuatteko miehet

Varmaan on tullut tilanteita että nainen on loukkaantunut ja sä et ymmärrä että mistä se on nyt loukkaantunut?

Kiinnostaisi tietää mitä miehet on naisita oppinut ja näistä tilanteista? Kertokaa esimerkkejä ja kertokaa mitkä asiat tiedätte jo loukkaavan naisia.
7267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mä en oo oppinut, kun ei oo opetettu.

Vaimo nielee nuo loukkaantumisensa aika hyvin...joskus vaan jälkikäteen saa itsekseen miettiä, että mistähän se nyt veti herneen nenään.

Äänestä

mutta esittävät, etteivät tajua, koska silloin pääsee helpommalla. Ei tarvitse pyytää anteeksi, eikä muuttaa käytöstään ja nainen kyllä antaa jossain vaiheessa periksi ja unohtaa. Ovelaa, eikö? ;)

Äänestä
  • Mulle ei vaan miehet selitykset enään mene läpi. Olen lakannut välittämästä. En loukkaannu sen tekemisistä enään eli ihan sama mitä tekee. Joskus itkin ja kärsin ja selitin tunteitani sekä pohdin syitä ja seurauksia. Annoin anteeksi kun mies aina sanoi ettei ollut ajatellut että loukkaantuisin jostakin asiasta.
    Uskoin vilpittömästi.
    Mutta kun samoja juttuja toistettiin niin ymmärsin että eihän se oikeasti voi olla niin tyhmä? Minähän tässä tyhmä olen. Tunteet kuoli. En välitä miehestä enään ja olen lähdössä pois suhteesta.
    Mies muuten edelleen esittää tyhmää eikä muka tajua miksi lähden ..jep

    Äänestä

naiseni osaa kyllä tarvittaessa antaa sanan sanasta, joten ei tuo oikein huomaamatta jää.

Väärinkäsityksiä on joskus ollut ja niistä on loukkaannuttu, mutta se on kyllä sitten juteltu selväksi.

Viimeksi taisi olla, kun C oli hommanut meille etelänmatkan ja mua vitutti, kun olisin halunnu mennä lasketteleen. C vetäs herneen sievään nekkuunsa, kun en oikein viittiny hehkutella loman odotuksella (oikeestikkin oli sen vuoro valita kohde).

Eli sellaisen aikankin oppinut, että jos toinen järkkää jotakin, niin täytyy edes olla olevinaan innoissaan.

Äänestä
  • koskaan miehen suusta sanottuja loukkauksia. Eivät koskaan. Joten sammakot on paras pitää suussa, jos haluaa perhesovun säilyvän.

    Äänestä

Se mitä on opittu niin älä urheile yhdessä. Kivaa voi pitää mut treenaaminen ei onnistu.

Jos haluat opettaa jotain niin tee se niiku koiranpennulle, mut negatiivista palautetta ei saa antaa.

Älä esitä mielipiteitä ellet varmasti tiedä naisen olevan samaa mieltä. Jos saat jonki tehtävän niin toimi rutiinien mukaan. älä improvisoi, vaan toimi niinkuin nainen olettaa sinun toimivan. Jos nainen luulee sinun unohtavan vessapaperin ja varaa sen reissulle mukaan niin unohda se vessapaperi ja kun nainen kaivaa laukusta sen paperirullan niin suutele sitä ja kuiskaa mitä minä tekisinkää ilman sinua.

Äänestä

kannata olla rehellinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


milloin loukkaatte? kirjoitti:

Varmaan on tullut tilanteita että nainen on loukkaantunut ja sä et ymmärrä että mistä se on nyt loukkaantunut?

Kiinnostaisi tietää mitä miehet on naisita oppinut ja näistä tilanteista? Kertokaa esimerkkejä ja kertokaa mitkä asiat tiedätte jo loukkaavan naisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu