Onko kukaan

Jos vaikka hänkin rauhoittuisi kun saisi sellaista huomiota osakseen
15723
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Miksi? Siinäpä e.W:lle miettimistä.

Äänestä

se ei oo mitää sellast täält vailla?

ja sekös joitaki tuntuis syövän jäniksen lailla ;)

ja kyllä se sais tääl ystävällistäki huomioo osalleen. ja ei se mikää mahoton mimmi oo, et eiköhän sillä oikeesti oo joku uros kierrokses.

Äänestä
  • muut ei tiedä. Kakista ulos.

    Äänestä

mielenkiintoista tavata hänet. Kirjoituksiensa perusteella ei ole lainkaan tavallisin persoona ja muutama tunti nenäkkäin auttaisi ymmärtämään hänen olemustaan paljon.

Tosin hän ei kuulemma halua minulta häntä koskevia vastauksia.

Äänestä
  • haluta? Varmasti on joku, jolta hän niitä mielellään kuulisi.

    Äänestä

  • mahtaisi niitä kirjoitti:

    haluta? Varmasti on joku, jolta hän niitä mielellään kuulisi.

    Hänen pitäisi itsensä ilmoittaa keneltä.

    Äänestä

  • buddy-love kirjoitti:

    Hänen pitäisi itsensä ilmoittaa keneltä.

    yritän häntä provosoida. Ei taida uskaltaa. Ei ainakaan selvinpäin.

    Äänestä

  • tässä itsekin kirjoitti:

    yritän häntä provosoida. Ei taida uskaltaa. Ei ainakaan selvinpäin.

    Tuskin jurrissakaan.

    Äänestä

  • Lisäys. kirjoitti:

    Tuskin jurrissakaan.

    Reagoi asioihin aika vahvasti.

    Sinun täytyy kehittää sopiva ärsyke.

    Äänestä

  • buddy-love kirjoitti:

    Reagoi asioihin aika vahvasti.

    Sinun täytyy kehittää sopiva ärsyke.

    Kakistais nyt vaan sen pihalle. Helpottais hänelläki.

    Ei hän tänne kommentoi mitään. Taisi osua liian lähelle.

    Äänestä

  • saatana! kirjoitti:

    Kakistais nyt vaan sen pihalle. Helpottais hänelläki.

    Ei hän tänne kommentoi mitään. Taisi osua liian lähelle.

    pitkälle!

    Äänestä

  • liian kirjoitti:

    pitkälle!

    uskotaan.

    Äänestä

...on kyllä todennut, että häntä eivät kiinnosta keskustelijat, vaan keskustelut. Joten eiköhän mennä sen mukaan, että oletetaan että hän tarkoittaa, mitä sanoo.

Ainahan voi silti spekuloida, joten ehkäpä hän olisi live-elämässä jopa miellyttävää juttuseuraa eikä niin itsetietoinen persoona kuin millainen kuva näistä nettijutuista muodostuu.

Äänestä
  • keskustelut enemmän kuin keskustelijat kiinnostaa. Kaikki mielenkiintoiset keskustelut on jo käyty ajat sitten. Jäljelle on jäänyt enää mielenkiintoiset keskustelijat.

    Äänestä

.. valtaosa tällä palstalla saamastani huomiosta on ollut negatiivista. Se (tavallisimmin) ikävä huomio on ikävästi muokannut mielipiteitäni monesta kirjoittajasta, mistä voidaan ( taas edelleen) melko loogisesti päätellä, että kyse on myös omasta ikävyydestäni. Palsta näkyy usein provosoivan ja ruokkivan mussa ikävyyttä, mikä on tietysti ikävää.

-e.W

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kiinnostunut e.W:sta? kirjoitti:

Jos vaikka hänkin rauhoittuisi kun saisi sellaista huomiota osakseen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu