Mistä tietää rakastaako mies enää??
rakkaus
kalat75
11952
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
olisi tähän.
Rakkaus on = hellimistä, välittämistä, yllättämistä, halimista, pusimista ja seksiä ei sovi unohtaa. Toki paljon muutakin... Jos aina olet se joka noita miehellesi antaa ja itse et niitä saa.. ei olla hyvillä teillä.
Varmasti kotosalla huomaa koska parisuhde ei enään toimi, kovinkin helposti.
t.sellaisessa tilanteessa oleva mies.
Minun mies on melko ujo,
humalassa kyllä tekee nämä kaikki mitä mainitsit,
mutta ei selvinpäin, kyllä hän yllätyksiä joskus tekee minulle, tietysti rakastelemme melko usein.
jos ujo, niin onkin sitten hiukan hankalampaa. Ei nyt ihan selvinnyt minulle minkäikäisiä olette ja miten pitkään olette yhdessä olleet, olikos teil lapsii? Niin ja miten nuo kotityöt, teetkö yksin vai auttaako.
Noo, jos kuitenkin rakastelette "usein" ja se lähtee ihan miehesi puolelta, niin hyvinhän silloin asiat ovat.
Näin lopuksi itse oikeastaan se kysymys: Miten olet ruvennut miettimään sitä että rakastaako miehesi sinua....
Me ollaan oltu naimisissa 13v.
Meillä on kolme lasta.
Kyllä mieheni tekee aloitteen seksin suhteen, minä harvemmin.
Kyllä mieheni tekee kotitöitä, ruokaa hän tekee mielellään.
Koko suhteen aikana, tai no tän parin vuoden aikana minulle tulee aina näitä kausia minulle itselle että epäilen.
Kun tämä tilanne on meille melko uusi,
minun mies on raitistunut alkoholisti,
ollut raittiina kaksi ja puoli vuotta,
sillon kun hän joi, minua halattiin ja suukoteltiin joka päivä.
Epäilen ettei mieheni rakasta minua, kun hän ei koskaan helli minua muuten kun seksin aikana.
Ei suukotele eikä halaile, niitä minä kaipaisin.
sun pitää nyt vain mennä halimaan sitä miestäsi ja kertoa sille että nyt haluaisin tietää rakastatko vielä minua.
Otetta vain peliin.. kyllä se siitä, ei tuohon oikein muuta neuvoa ole.
No kun mä tiedän jo vastauksen, mutta onko siihen luottamista??
onko siihen luottaminen, sitä kun rupeaa pohtimaan niin voisin melkein veikata että jonkinlaista luottamuspulaa on tmv.
Ja jos itse rakastat miestäsi niin eihän ole mitään hätiä. nyt vain näytät sen sille ja sanot että hänelle että näyttää myös sinulle.
Ei ole mitään luottamuspulaa,
niin täytyy tehdä.
Mutta kiitos sinulle että jaksoit kuunnella minun murheita. =D
yhtään tarvitse kiitellä.. kyllähän näistä asioista höpöttelee jonkun "selväpäisen" kanssa ihan mielellään.
Tsemppii sinulle
Sinulla taitaa asiat olla kuin sillä pohjalaisella isännällä jonka vaimo epäili onko miehensä rakkaus sammunut. Jämpti mies kun ei ollut vuosiin sanonut vaimolleen rakastavansa tätä. Vaimo sitten oikeen kysymään asiaa. Tähän mies jämptisti vastasi että, minähän lupasin silloin avioliiton alussa ilmoittaa jos tulee muutoksia.
Joskus kauan, kauan sitten minunkin mieheni sanoi, että hän kyllä sanoo sitten kun ei enää rakasta. Ja niin sanoi; sanoi kyllä samalla ettei ole koskaan edes minua rakastanut ja on vihdoinkin löytänyt sen oikean rakkauden. Harmi vain, että sen etsimisessä kului vuosikymmeniä aikaa. Eli kyllä miehet ilmoittaa sitten kun eivät enää rakasta.