Onko escadalla 15 vuotiaalle sopivia tuoksuja? Paljonko maksaa? Kertokaa mikä olisi hyvä.
APUA escada
5
1634
Vastaukset
- hyvä tuoksuinen
minusta hyvä tuoksu on escadan sentiment 30 ml missä on korkki sydämenmuotoinen ja lilaan vivahtava
vesi. Todella huumaava tuoksu. hintaluokka jotakin 30 -40 e välillä. Löytyy sokoksista ....jne.- piija
Älkää ikinä ostako nuorelle (15v) todella huumaavia tuoksuja. Ei ne sovi.
Nuorille sopivat raikkaat ja kevyet tuoksut. Escadan Sentiment on sopiva
aikuiselle naiselle.
- bttlfld
mulla on aika monta escadan tuoksua, tän hetkinen suosikki on se ocean lounge ja incredible me. musta melkein kaikki oscadan tuoksut on enemmänkin nuoremmille suunnattuja. sunset heat on ehkä kaikista parhain ikinä, mut sitä ei enää myydä.
eikun kauppaan haistelemaan, me kun ei oikein tiedetä mistä sä tykkäät ;) - tuoksuja
On toki ! Itselläni taisi olla jo 13 vuotiaana escadan tuoksuja :D. Escadalta saa sopivan tuoksuisia juuri nuorille , ja useammat ei niistä ole kovin vahvoja :)
- .......
Kävin ihan varta vasten Kicksissä tuoksuttelemassa Escadan tuoksuja, oma suosikkini on Signature. Tyttärelle ostin Ocean Lounge, hän tykkää mansikasta.
Mielestäni tuoksut eivät sovi kovin hyvin ihan nuorille, paitsi tietysti jos nuori haluaa vaikuttaa ikäistään vanhemmalta. Mielestäni kevyemmät ja raikkaammat tuoksut sopivat nuorille paremmin, koska yleensä 15-kesäiset ovat "kevyitä ja nuorekkaita", ihania tyttösiä, keijukaisia tai metsän neitoja. Eihän pelkkä ikä ratkaise tyyliä, mutta hiukan enemmän ikää niin jo rupeaa Escadaltakin tuoksuja löytymään. Escadalla on monta hyvää tuoksua, jotka erottuvat toisistaan. Nyt tuoksutin Desire Me ja Incredible Me, ja molemmat olivat hyviä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4453046Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1372255- 1322093
Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71365Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2081334Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1511263Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel281238- 81076
- 571056
- 37795