Seksi ilman tunteita ei ole

"Orgasmi ja nautinto ovat kuitenkin eri asioita. Se tulee esiin seksiaddikteilla: he voivat laueta seitsemän kertaa päivässä yhdynnässä tai masturboiden ja jokaisen laukeamisen jälkeen kokea tyytymättömyyttä."

http://www.hs.fi/omaelama/artikkeli/Tärkeintä on olla hyväksytty/HS20031013SI1TL01frq
4510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

joku asia on yksiselitteisesti ja kaikille sama.

Jollekin seksi on nautinnollista vain tunteiden kera, jollekin vain ilman niitä. Jotkut tykkäävät välimallista jne.

Täällä kaikki yrittävät tuputtaa omaa kokemustansa ja näkemystänsä kaikille muille ja SE on oikeasti naurettavaa.

Äänestä
  • Jokainen on yksilö , antakaa heidän nautiskella
    mistä itse pitävät . Aloituksen tekiä lienee
    hyvin suppean kokemus ja ajatusmallin kastvatti.
    Sääliksi käy nykyaikana tuollainen eläjä.

    Äänestä

et satu tietämään.

Äänestä
  • himosta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


oikeasti nautinnollista kirjoitti:

"Orgasmi ja nautinto ovat kuitenkin eri asioita. Se tulee esiin seksiaddikteilla: he voivat laueta seitsemän kertaa päivässä yhdynnässä tai masturboiden ja jokaisen laukeamisen jälkeen kokea tyytymättömyyttä."

http://www.hs.fi/omaelama/artikkeli/Tärkeintä on olla hyväksytty/HS20031013SI1TL01frq

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu