Noksulla yyteet

Services & Softwares

8

6547

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jos työpaikka

      lähtee :( mitähän sitä keksisi:P

    • I-Ihme

      Nokia teki virheen lähtiessään halvoille kännykkämarkkinoille. Nyt ne pitää väsätä suunnilleen ilmaiseksi jossakin huitsin nevadassa.

      Kalliissa puhelimissa ne tulevat (minun mielestäni) häviämään I-Phonelle, sillä jos sen saa käteensä ja käyttää kaikkine ominaisuuksineen, ei siitä sitten enää tee mieli muuta ostaakaan.

      Nokia on tiensä valinnut enkä usko, että Ollila jätti sitä kovin hyvään kuntoon lähtiessään ja jättäessään työt muille. Olisi hieno tietää heidän viiden vuoden strategiansa, jos sellaista on edes laadittu.

    • missä olet?

      Jorma Ollila sanoi suoraan TV:ssä että silloisella politiikkalla Nokia pelataan pois Suomesta. Paavo Lipponen se ei tuntunut olevan kuin huvittunut.

      "Ja Kuinkas Sitten Kävikään?" (T. Jansson)

      Demarien olisi pitänyt häipyä oppositioon samaan aikaan kuin Euroopan muut sosialistimaat.

      Nyt on Suomella raskas työ saada ulkomaiset investoijat kiinnostumaan Suomesta, tästä korkan verotuksen ja jähmeän byrokratian maasta. Demariajasta jäi käteen taantuva teollisuus, paheneva työttömyys, hirmuinen velkataakka, Fortum, Sonera/UMTS jolloin miljardeja hävisi taivaan tuuliin huonojen demarijohtajien ryssimänä. Nyt Lipponen on puuhastelemassa kaasuputkia Suomeen rajojen tuntumaan! Eikö Sipearia opeta? Meille käy vielä niin kuin Ukrainalle, Tsetseenialle ja nyt Georgialle.

      • eikö niillä

        miljardeilla ostettu Saksalta ilmatilaa / hiljaa
        on herrat siitäkin töpeksimisestään.Voi herran-
        jestas näitä Suomen isokenkäisiä.Ketkähän siinä
        kaupassa olivat ostajana ?Maksajana ainakin oli Suomenkansa.


      • ironaama

        Lipponen on PUUpää ja hän teki suuren karhunpalveluksen suomen työtätekevälle(oikeaa työtä)kansalle,harmi että ainut työväen puolella ollut hallituspuolue sai näin huonon maineen Lipposen takia.
        TOKI Ollila sai starttinsa suomalaisista ahkerista työntekiöistä,tämä "politiikka" tarkoittaa vaan sitä että suomalaisellekkin olis pitänyt maksaa "hinkuintian" palkkaa mutta kun se ei vielä käynyt,nyt kohta käy kun Katainen ja kokoomus hoitaa asian.


    • ---------

      Palstoilla naureskeltiin Saksalaisille kun itkivät Nokian tehtaan lopettamista, että bisnes on bisnestä.

      Sama se Suomessa, turpa kiinni ja kortistoon, bisnes on bisnestä.

      ps: Nokian puhelimet ovat heikkolaatuisia ja ohjelmistot bugisia. Kannataa vaihtaa parempiin merkkeihin.

    • 666....

      on normaalia,muta oottoite joku aika niin TULLOO hirmuset irtisanomiset joka pualella muata!

    • weskuu

      osakkeenomistajilla taas matti kukkarossa ,kun pitää taas kyykyttää duunareita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      47
      5296
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      75
      3190
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      20
      3038
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      143
      2901
    5. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      30
      2158
    6. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      44
      1726
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      228
      1649
    8. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      91
      1605
    9. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      414
      1361
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      255
      1269
    Aihe