Noksulla yyteet

Services & Softwares

8

6597

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jos työpaikka

      lähtee :( mitähän sitä keksisi:P

    • I-Ihme

      Nokia teki virheen lähtiessään halvoille kännykkämarkkinoille. Nyt ne pitää väsätä suunnilleen ilmaiseksi jossakin huitsin nevadassa.

      Kalliissa puhelimissa ne tulevat (minun mielestäni) häviämään I-Phonelle, sillä jos sen saa käteensä ja käyttää kaikkine ominaisuuksineen, ei siitä sitten enää tee mieli muuta ostaakaan.

      Nokia on tiensä valinnut enkä usko, että Ollila jätti sitä kovin hyvään kuntoon lähtiessään ja jättäessään työt muille. Olisi hieno tietää heidän viiden vuoden strategiansa, jos sellaista on edes laadittu.

    • missä olet?

      Jorma Ollila sanoi suoraan TV:ssä että silloisella politiikkalla Nokia pelataan pois Suomesta. Paavo Lipponen se ei tuntunut olevan kuin huvittunut.

      "Ja Kuinkas Sitten Kävikään?" (T. Jansson)

      Demarien olisi pitänyt häipyä oppositioon samaan aikaan kuin Euroopan muut sosialistimaat.

      Nyt on Suomella raskas työ saada ulkomaiset investoijat kiinnostumaan Suomesta, tästä korkan verotuksen ja jähmeän byrokratian maasta. Demariajasta jäi käteen taantuva teollisuus, paheneva työttömyys, hirmuinen velkataakka, Fortum, Sonera/UMTS jolloin miljardeja hävisi taivaan tuuliin huonojen demarijohtajien ryssimänä. Nyt Lipponen on puuhastelemassa kaasuputkia Suomeen rajojen tuntumaan! Eikö Sipearia opeta? Meille käy vielä niin kuin Ukrainalle, Tsetseenialle ja nyt Georgialle.

      • eikö niillä

        miljardeilla ostettu Saksalta ilmatilaa / hiljaa
        on herrat siitäkin töpeksimisestään.Voi herran-
        jestas näitä Suomen isokenkäisiä.Ketkähän siinä
        kaupassa olivat ostajana ?Maksajana ainakin oli Suomenkansa.


      • ironaama

        Lipponen on PUUpää ja hän teki suuren karhunpalveluksen suomen työtätekevälle(oikeaa työtä)kansalle,harmi että ainut työväen puolella ollut hallituspuolue sai näin huonon maineen Lipposen takia.
        TOKI Ollila sai starttinsa suomalaisista ahkerista työntekiöistä,tämä "politiikka" tarkoittaa vaan sitä että suomalaisellekkin olis pitänyt maksaa "hinkuintian" palkkaa mutta kun se ei vielä käynyt,nyt kohta käy kun Katainen ja kokoomus hoitaa asian.


    • ---------

      Palstoilla naureskeltiin Saksalaisille kun itkivät Nokian tehtaan lopettamista, että bisnes on bisnestä.

      Sama se Suomessa, turpa kiinni ja kortistoon, bisnes on bisnestä.

      ps: Nokian puhelimet ovat heikkolaatuisia ja ohjelmistot bugisia. Kannataa vaihtaa parempiin merkkeihin.

    • 666....

      on normaalia,muta oottoite joku aika niin TULLOO hirmuset irtisanomiset joka pualella muata!

    • weskuu

      osakkeenomistajilla taas matti kukkarossa ,kun pitää taas kyykyttää duunareita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      40
      2514
    2. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      60
      1865
    3. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      52
      1729
    4. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      91
      1563
    5. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      1394
    6. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      62
      995
    7. Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla

      Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise
      Maailman menoa
      121
      935
    8. Miten Yxäri iskettiin?

      Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j
      Sinkut
      165
      918
    9. Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä

      Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun
      Kaste
      378
      885
    10. Rakkaalle J miehelle.

      Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.
      Ikävä
      64
      855
    Aihe