Noksulla yyteet

Services & Softwares

8

6613

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jos työpaikka

      lähtee :( mitähän sitä keksisi:P

    • I-Ihme

      Nokia teki virheen lähtiessään halvoille kännykkämarkkinoille. Nyt ne pitää väsätä suunnilleen ilmaiseksi jossakin huitsin nevadassa.

      Kalliissa puhelimissa ne tulevat (minun mielestäni) häviämään I-Phonelle, sillä jos sen saa käteensä ja käyttää kaikkine ominaisuuksineen, ei siitä sitten enää tee mieli muuta ostaakaan.

      Nokia on tiensä valinnut enkä usko, että Ollila jätti sitä kovin hyvään kuntoon lähtiessään ja jättäessään työt muille. Olisi hieno tietää heidän viiden vuoden strategiansa, jos sellaista on edes laadittu.

    • missä olet?

      Jorma Ollila sanoi suoraan TV:ssä että silloisella politiikkalla Nokia pelataan pois Suomesta. Paavo Lipponen se ei tuntunut olevan kuin huvittunut.

      "Ja Kuinkas Sitten Kävikään?" (T. Jansson)

      Demarien olisi pitänyt häipyä oppositioon samaan aikaan kuin Euroopan muut sosialistimaat.

      Nyt on Suomella raskas työ saada ulkomaiset investoijat kiinnostumaan Suomesta, tästä korkan verotuksen ja jähmeän byrokratian maasta. Demariajasta jäi käteen taantuva teollisuus, paheneva työttömyys, hirmuinen velkataakka, Fortum, Sonera/UMTS jolloin miljardeja hävisi taivaan tuuliin huonojen demarijohtajien ryssimänä. Nyt Lipponen on puuhastelemassa kaasuputkia Suomeen rajojen tuntumaan! Eikö Sipearia opeta? Meille käy vielä niin kuin Ukrainalle, Tsetseenialle ja nyt Georgialle.

      • eikö niillä

        miljardeilla ostettu Saksalta ilmatilaa / hiljaa
        on herrat siitäkin töpeksimisestään.Voi herran-
        jestas näitä Suomen isokenkäisiä.Ketkähän siinä
        kaupassa olivat ostajana ?Maksajana ainakin oli Suomenkansa.


      • ironaama

        Lipponen on PUUpää ja hän teki suuren karhunpalveluksen suomen työtätekevälle(oikeaa työtä)kansalle,harmi että ainut työväen puolella ollut hallituspuolue sai näin huonon maineen Lipposen takia.
        TOKI Ollila sai starttinsa suomalaisista ahkerista työntekiöistä,tämä "politiikka" tarkoittaa vaan sitä että suomalaisellekkin olis pitänyt maksaa "hinkuintian" palkkaa mutta kun se ei vielä käynyt,nyt kohta käy kun Katainen ja kokoomus hoitaa asian.


    • ---------

      Palstoilla naureskeltiin Saksalaisille kun itkivät Nokian tehtaan lopettamista, että bisnes on bisnestä.

      Sama se Suomessa, turpa kiinni ja kortistoon, bisnes on bisnestä.

      ps: Nokian puhelimet ovat heikkolaatuisia ja ohjelmistot bugisia. Kannataa vaihtaa parempiin merkkeihin.

    • 666....

      on normaalia,muta oottoite joku aika niin TULLOO hirmuset irtisanomiset joka pualella muata!

    • weskuu

      osakkeenomistajilla taas matti kukkarossa ,kun pitää taas kyykyttää duunareita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      268
      9409
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      5
      2811
    3. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      245
      2028
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      105
      1940
    5. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      144
      1447
    6. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      71
      1438
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      131
      1363
    8. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1016
    9. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      931
    10. Odotanko ihan

      Turhaan jotain välillemme?
      Ikävä
      40
      848
    Aihe