Noksulla yyteet

Services & Softwares

8

6570

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jos työpaikka

      lähtee :( mitähän sitä keksisi:P

    • I-Ihme

      Nokia teki virheen lähtiessään halvoille kännykkämarkkinoille. Nyt ne pitää väsätä suunnilleen ilmaiseksi jossakin huitsin nevadassa.

      Kalliissa puhelimissa ne tulevat (minun mielestäni) häviämään I-Phonelle, sillä jos sen saa käteensä ja käyttää kaikkine ominaisuuksineen, ei siitä sitten enää tee mieli muuta ostaakaan.

      Nokia on tiensä valinnut enkä usko, että Ollila jätti sitä kovin hyvään kuntoon lähtiessään ja jättäessään työt muille. Olisi hieno tietää heidän viiden vuoden strategiansa, jos sellaista on edes laadittu.

    • missä olet?

      Jorma Ollila sanoi suoraan TV:ssä että silloisella politiikkalla Nokia pelataan pois Suomesta. Paavo Lipponen se ei tuntunut olevan kuin huvittunut.

      "Ja Kuinkas Sitten Kävikään?" (T. Jansson)

      Demarien olisi pitänyt häipyä oppositioon samaan aikaan kuin Euroopan muut sosialistimaat.

      Nyt on Suomella raskas työ saada ulkomaiset investoijat kiinnostumaan Suomesta, tästä korkan verotuksen ja jähmeän byrokratian maasta. Demariajasta jäi käteen taantuva teollisuus, paheneva työttömyys, hirmuinen velkataakka, Fortum, Sonera/UMTS jolloin miljardeja hävisi taivaan tuuliin huonojen demarijohtajien ryssimänä. Nyt Lipponen on puuhastelemassa kaasuputkia Suomeen rajojen tuntumaan! Eikö Sipearia opeta? Meille käy vielä niin kuin Ukrainalle, Tsetseenialle ja nyt Georgialle.

      • eikö niillä

        miljardeilla ostettu Saksalta ilmatilaa / hiljaa
        on herrat siitäkin töpeksimisestään.Voi herran-
        jestas näitä Suomen isokenkäisiä.Ketkähän siinä
        kaupassa olivat ostajana ?Maksajana ainakin oli Suomenkansa.


      • ironaama

        Lipponen on PUUpää ja hän teki suuren karhunpalveluksen suomen työtätekevälle(oikeaa työtä)kansalle,harmi että ainut työväen puolella ollut hallituspuolue sai näin huonon maineen Lipposen takia.
        TOKI Ollila sai starttinsa suomalaisista ahkerista työntekiöistä,tämä "politiikka" tarkoittaa vaan sitä että suomalaisellekkin olis pitänyt maksaa "hinkuintian" palkkaa mutta kun se ei vielä käynyt,nyt kohta käy kun Katainen ja kokoomus hoitaa asian.


    • ---------

      Palstoilla naureskeltiin Saksalaisille kun itkivät Nokian tehtaan lopettamista, että bisnes on bisnestä.

      Sama se Suomessa, turpa kiinni ja kortistoon, bisnes on bisnestä.

      ps: Nokian puhelimet ovat heikkolaatuisia ja ohjelmistot bugisia. Kannataa vaihtaa parempiin merkkeihin.

    • 666....

      on normaalia,muta oottoite joku aika niin TULLOO hirmuset irtisanomiset joka pualella muata!

    • weskuu

      osakkeenomistajilla taas matti kukkarossa ,kun pitää taas kyykyttää duunareita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      169
      5467
    2. rakastan jotakin

      en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
      Ikävä
      11
      4238
    3. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      51
      3685
    4. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      103
      2995
    5. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      79
      2678
    6. Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka

      voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t
      6
      2138
    7. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      44
      1465
    8. Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.

      Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m
      Joensuu
      12
      1398
    9. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

      Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
      Tv-sarjat
      62
      1244
    10. Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.

      Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli
      Maailman menoa
      409
      1224
    Aihe