Retu kengät

aatamii

Mikä on retu kenkien oikea, pidempi nimi ja tietääkö joku nettikauppaa mistä niitä voisi tilata?

8

6723

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kamalat!
      • Jotain nyt tähän

        Syylä- ja kaikenmaailman-bakteerikengät.

        Ruskeaa vakosamettia.

        En nyt jaksa kattoo, miksi ap. halusi tietoa. Toivottavasti ei moisia silsatöppösiä halua jalkoihinsa.


    • itse myös etsinyt...mutta...

      Niitäkään ei enää Nokian jalkineet valmista. Olen kysynyt heiltä.
      Jossain kenkäkaupoissa voi olla hajakokoja. Itse etsin keväällä nroa 37 ja en löytänyt. hajakokoja voi olla kenkä-matilla? tampereella ja kenkämeklarilla oulussa. Jos löydät jostain muualta niin vinkkaatko vielä tänne :-)))

      • Mindy´s

        Sulla on koko 37. Mulla on kahdet Retut kokoa 39, mutta ne on niin pientä mallia että vois sopia. Koska aitoja ruskeita ja käyttämättömiä ei saa mistään hinta olisi 50 € ja postikulut. Oranssit, joiden alkuperästä en ole varma ja ne ovat hiukan kuluneet maksais 30 €. Ja sit olisi Visa-pukineen ruskea sammaritakki kokoa 36-38 samalta ajalta 30 €. Koko höskä irtois satkulla - kerään vintage-ja retrokamaa, mutta nyt olis akuutti rahapula...Lähetän valokuvan kamoista, jos olet kiinnostunut. T: Minerva Sillanpää, Annalankatu 8 B 24, 33710 [email protected] Puh:044-9306787 Tampere


    • Mindy´s

      Mulla ne ainoat oikeat Retut, ruskeaa samettia, koko 39, Nokian merkinnällä etkä takuulla löydä tuollaisia mistään! Myisin ne postiennakolla 50 € ja postikulut. Toiset Retut on oranssit ja hieman kulahtaneet, koko 39 ja en ole varma alkuperästä, joten ne olisi vain 25 € ja postikulut. Sit mulla olisi ainutlaatuinen sammaritakki samalta ajalta, koko 36-38 made in Finland Visa-Pukine. Hinta 35 € ja postikulut. Kyllä retrotyypit kalpenis, kun näkisisvät aitoa modhippi-henkeä! Jos ostat koko satsin, saat satkulla. Lähetän kuvan tarvittaessa. Minerva Sillanpää, Annalankatu 8 B 24, 33710 Tampere [email protected] puh:044-9306787

      • Anonyymi

        Näyttäisi olevan jo kymmenen vuotta edellisestä Retu-kommentista, mutta mahtaisiko vielä löytyä pari esimerkiksi sieltä vintin perähyllyltä.


      • Anonyymi

        Tänään kävin Rautalammin kenkäkaupassa ostamassa sievit ja myyjä/omistajasetä laittoi Retut mukaan. On uskomaton kauppa: valikoima alkaa 1950-luvulta ja on vaikka mitä popoa. Jatsarit näyteikkunassa ja silleen.


    • Anonyymi

      Kysäise KenkäMatilta soittamalla vaikka, löytyykö vielä. Viime vuonna oli tarjolla Retuja, oikein mainoksessa ilmoittivat.
      Mitkähän Retut itselläni silloin aikanaan oli, kun olivat tumman vihreät väriltään? Voisiko olla ollut silloin eri värejä, kun muotia olivat?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      126
      6673
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      57
      5763
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      85
      4477
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      94
      4376
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      152
      4199
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      85
      1496
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      385
      1407
    8. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      30
      1315
    9. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      81
      1297
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      41
      1084
    Aihe