Tämä on nyt vähän Helsinki-keskeistä, sori. Mut samalla tämä on henkilökohtaista. Ajattelin lähteä katsastamaan kyseisen tapahtuman taiteellisuutta. Onko joku muu ajatellut samaa? Vai onko tämän tyyppisten tapahtumien aika ohi jo? Mites on? Ihmisten aikoihin olis kyllä päästävä pois, kun loppuyöstä ei kulje taksi, ei bussi.
Ehkä nähdään.
Ehkä nähdään.
Vastaukset 14
Vanhimmat
oli tarkoitus. Kotona ollaan....
Täytyyhän karnevaalihumua vähän käydä haisetelemassa.
Eikös yöbussit kulje, jos ei satu asumaan kävelymatkan päässä keskustasta?
Kävelymatka on suhteellinen käsite ;) Itsehän kävelen liian vähän. Muistui vain viime vuodesta mieleen miten keskusta jumiutui pitkäksi aikaa.
Karnevaalia nimenomaan, sitähän se on. Hauskinta lienee jos on 18-vuotias. Mut katsotaan nyt.
Tosi mielellään lähtisin ja oli tarkoituskin lähteä sinne Helsinkiin viikonloppuna. Niin ne suunnitelmat sitten muuttui _silmänräpäyksessä_..
Taiteiden yö tyyppiset tapahtumat on ehkäpä kaikkein mielenkiintoisempia tapahtumia mitä tiiän..Toisen kerran sitten. Näin tällä kertaa estyttiin lähtemään..
:)
******************* "" **************
Hauskaa taiteiden yötä menijöille!
täältä suunnasta on nuorisojengi tulossa..jos kiinnostaa?
oikeasti mitkään taiteet kiinnosta ja takuuvarmasti höyläät viikonloppuna ainoata ystävääsi, eli pumpattavaa barbaraa.
kun serpicolle löytyy ihan takuuvarmasti seuraa.
;)
Kun kerran ihan tässä meitsin nurkillakin on kaikenlaista tapahtumaa. Ihan ydinkeskustaan en ehkä uskaltaudu; liikaa jengiä..
En mene sinne syntisten sodoma ja godoma menoon mukaan.
Onnea sitten vaan valitsemallasi tiellä. Melko yksinäiseksi taitaa elo tulla syntisiä vältellessä :D
Iloitkaa ja vielä kerran iloitkaa.
Syntisten vältteleminen on helppoa. Pysyy vaan pois uskovaisten lähettyviltä, koska niidenhän heiniä ne synnit on. En mä niitä ennenkään ole läheisyyteeni hyväksynyt, joten syntisten välttelyn takia ei tarvi olla yksinäinen :D
Tamperelaisena ei nyt muutenkaan ole ikinä mikään hesaan liittyvä kiinnostanut sen vertaa, että vaivautuisin paikan päälle.
et mä oon susta niin kaukana. Sä oot hyvännäköinen, kun katselin sun kuvaas. Oikein miellyttävän näköinen..
(Nyt kaikki naiset ryntää heti katsomaan)
;D
Harmi. Sullahan on hyvä maku ;)
tuli jossain välissä mieleen, että voisin piirtää ja maalata sut. Sun kuvas on muuten hyvin onnistunut ja siinä on syvyyttä ja särmää. Kuvassas on jotain maagista. Katseesi on erittäin mielenkiintoinen..
Saanko luvan?