listatkaa tähän

eri vuokrayhtiöiden

nimet pliis, jota kautta vois saada hyvän osa-aikatyön. oon aika pitkään tehny keikkatyötä staffpointin kautta, mut nyt olis kiva koklata jotain toista yhtiötä.

13

1727

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vuokratyöntekijä

      Moni firma ei palvele ulkopuolisia, jos ei erikseen ole tehty sopimusta jonkun ulkopuolisen asiakas-firman kanssa.

      Barona
      Varamiespalvelu
      Resurssi
      Monster
      Carrot
      Op-team
      Eila Kaisla
      Alrekry oy
      Clio
      Ja lisää löytyy, vaan kun en jaksa listaa.

    • ei ennen mitäänm

      MIHIN KUSETUSSYSTEEMI PERUSTUU?

      Sosialistisen talousjärjestelmän päämekanismi on kilpailu viroista. Virkoja ovat kaikki julkisrahoitteisten yhteisöjen työpaikat; opettajat, sosiaalitätit, virastotätit jne. Valtio kerää veroa yrittäjiltä ja rahoittaa sitten niillä rahoilla virkoja ja kansalaiset pyrkivät pääsemään näihin virkoihin. Korkeimman elintason saavat ne jotka pääsevät rahakkaimpiin virkoihin.

      Virastotädeille työttömien juoksuttaminen on palkkatyötä ja he saavat siitä rahaa. Eli sosiaali-byrokratia on rahanlähde ja elinkeino kymmenille tuhansille virastotädeille.
      He hyötyvät verokiskonnasta ja kusettamisesta eivätkä halua että poliittista järjestelmää muutetetaan.
      Kusetussysteemin perusidea on se että rahanahneet virkamiehet (virastotädit, opetajat, jne) kuppaavat rahaa veronmaksajilta muka "hyväntekeväisyyden" nimessä.

      Luuletko että sosiaalitoimiston tätejä paljoakaan kiinnostaa saatko sinä päivärahasi? He saavat rahaa sinun juoksuttamisestasi. Heille on tärkeintä että he saavat palkkaa ja rahaa tililleen. "Auttamis" ja "solidaarisuus" puheet on kusetusta: ei siinä ketään auteta, ainoa mitä ne haluaa on lisää virkoja ja lisää palkkaa tileilleen


      TYÖTTÖMIEN LUOKKA TAISTELEE

      Kun tilastokikkailut siivotaan pois, huomataan että suomessa on 600.000 työtöntä. Työttömät ovat suurin yhteiskuntaluokka Suomessa. Työttömät käyttävät joukkovoimaansa hyväkseen. Työttömien luokka käyttää kaikkia luokkasodan keinoja poliittisten tavoitteidensa saavuttamiseen. Työttömien luokan poliittiset tavoitteet:

      http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000001400&posting=22000000035220436

      Työttömien luokka voi taistella sortajia vastaan mm solutautumalla valtionkoneistoon ja virkamieskuntaan, armeijaan ja poliisilaitokseen. Työttömien tulee hyväksikäyttää systeemiä. Myös puoluetoiminnan kautta voidaan yrittää vaikuttaa esim jo nyt olevien puolueiden kautta voidaan ainakin saada ääntä kuuluviin.

      • kommarit2000luku

        Kirjoitus on juuri se missä mennään.

        Lisäisin vielä erilaiset ay-liikkeet, jotka ovat muuttuneet samaisten viranhaltijoiden työpaikaksi ei siis palkansaajan edunajajiksi.

        Suomi omassa silmässäni=hyväksikäyttävä, osa-aika/vuokratyö orjapaskayhteiskunta tavalliselle ihmiselle enenevästi.

        Ja tällä ei tarkoita nyhveltävää viranhaltijaa.


      • paljon rahaa mulle!

        Kansalaiset pyrkii pääsemään virkoihin, heh heh :) Etkös tiedä, että aika moni duunaa mieluummin yksityisellä kuin valtion tai kunnan virassa. Yksityissektorilla tuppaa olemaan paremmat palkat. Ei viroista sen kummempaa kilpailua ole kuin muistakaan työpaikoista.

        Niistä virastotädeistä muuten yllättävän monella ei edes ole sitä virkaa. Työsuhteisia ovat. Virkoja ei nykyään mielellään perusteta, kun pitää päästä irtisanomaan helpolla.

        Ja ne rahanahneet virastotädit ja opettajat on tasan yhtä rahanahneita kuin muutkin työntekijät, ei sen ahneempia. Sitä paitsi ne maksaa veroa siinä kuin muutkin työntekijät. Niitä kiinnostaa oman työnsä laatu ihan saman verran kuin muitakin duunareita. On sitä sellaisiakin raksan kirvesmiehiä, joille on jokseenkin sama, pysyykö talo pystyssä vai ei, kunhan vain palkka tulee tilille.

        Jaa että tässä niinkuin noin vain voisi soluttautua sinne virkakoneistoon? Kerropa miten moinen temppu onnistuisi? Vieläpä siten, että edelleen kuuluisin siihen kuvittelemaasi työttömien "luokkaan"?

        Totta on että työttömiä on enemmän kuin väitetään ja että työttömiä sorretaan, mutta analyysi tilanteesta on kyllä ihan pepusta. Taitaa olla provoa koko juttu.


      • perusteella

        Ainakin toi Andiamia on muuta, kuin luotettava. Vaikka kuuluukin ko. liittoon....


      • pelle-hermanni
        perusteella kirjoitti:

        Ainakin toi Andiamia on muuta, kuin luotettava. Vaikka kuuluukin ko. liittoon....

        PALJON PASKOJA FIRMOJA MYÖS TUOLLA! SUURIN OSA EI NOUDATA MITÄÄN HELVETIN LAKEJA TMS.
        -AME, VARAMIES, BARONA, CAPITAL, STAFFPOINT, SIINÄ AINAKIN HUONOIMMAT FIRMAT! KUSETTAVAT NIIN ASIAKASYRITYKSIÄ KUIN TYÖNTEKIJÖITÄKIN!
        EN SUSITTELE KYLLÄ NÄITÄ KENELLEKÄÄN..
        VUOKRATYÖSSÄ TAI VÄLITTÄMISESSÄ EI YLEISESTI MITÄÄN PAHAA...


      • Bronan vuokratyöntekijä
        pelle-hermanni kirjoitti:

        PALJON PASKOJA FIRMOJA MYÖS TUOLLA! SUURIN OSA EI NOUDATA MITÄÄN HELVETIN LAKEJA TMS.
        -AME, VARAMIES, BARONA, CAPITAL, STAFFPOINT, SIINÄ AINAKIN HUONOIMMAT FIRMAT! KUSETTAVAT NIIN ASIAKASYRITYKSIÄ KUIN TYÖNTEKIJÖITÄKIN!
        EN SUSITTELE KYLLÄ NÄITÄ KENELLEKÄÄN..
        VUOKRATYÖSSÄ TAI VÄLITTÄMISESSÄ EI YLEISESTI MITÄÄN PAHAA...

        Ainakin barona on ollut minulle todella hyvä. Sain ensimmäisen tilin eilen ja se oli aivan asiallinen. Hyvin oli vähennetty verot, eläkkeet ja työttömyysvakuutusmaksut.
        Kun kävin (pakko) työpaikkalääkärin vastaanotolla, niin sekin selviää tosta palkkaerittelystä nimellä "sairausajan palkka", no' se menee sillä nimellä näköjään.


    • osa-aikainen
      • Anonyymi

        Mielestäni demarien rahat tulisi antaa vuokratyöläisille


    • Anonyymi

      Suosittelen kiertämään vuokrafirmat kaukaa ja menemään ilman välikäsiä töihin

      • Anonyymi

        mutta entäs jos ei pääse suoraan vakinaiseen työpaikkaan???


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        mutta entäs jos ei pääse suoraan vakinaiseen työpaikkaan???

        Sitten kannattaa katsoa peiliin että miksi on vielä viiskymppisenäkin osaamiseltaan apparitasoa😎


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      142
      8370
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      104
      7559
    3. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      125
      5789
    4. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      103
      5678
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      121
      4852
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      147
      2700
    7. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      63
      2529
    8. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      8
      1515
    9. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      7
      1474
    10. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      222
      1369
    Aihe