Proskill Oy:n

Onko teillä kokemusta Proskill Oy:n työvoimakursseista/urasuunnittelukouluttamisesta?Ainakin sen omistaja Vesa Pyykkö on tunnettu työllisyyskurssien puhuja, Joensuusta kotoisin.
2286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eipä ole kokemusta Proskill Oy:n kursseissa, mutta tietoa työvoimakursseista ja noista urakursseista.

Pääsääntöisesti kaikki muut työvoimakoulutukset paitsi ostetut aammatilliset koulutukset ovat humpuukia.

Itse oli kerran joutumassa Uusille urille -koulutukseen. Kyse oli koulutuksesta, joka oli ilmeisesti pantu pystyyn vain sitä varten, että paikkakunnan yritykset saisivat ilmaistyövoimaa.

Kurssin sisältönä oli se, että kurssilaisia painostettiin hakeutumaan harjoittelijoiksi yrityksiin ja sen lisäksi oli sitten askartelua ja ilmeisesti jonkinlaista ryhmäterapiaa.

Äänestä

Vieläkö Pyykön Vesa kouluttaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kurssit?? kirjoitti:

Onko teillä kokemusta Proskill Oy:n työvoimakursseista/urasuunnittelukouluttamisesta?Ainakin sen omistaja Vesa Pyykkö on tunnettu työllisyyskurssien puhuja, Joensuusta kotoisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu