silmämeikin pohjustusaine

joku hyvä/halpa/kokemuksii? Kuinka käytetää?
2196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Silmämeikinpohjustusvoidetta käytetään samalla tavlla kuin meikkivoidettakin. Se on vain koostumukseltaan erilaista ja sopii silmien iholle. Luomet tuppaavat rasvoittumaan helposti vaikkei sitä näekkään jolloin silmämeikinpohjustusvoide on erittäin tärkeä. Silmämeikinpohjustusvoide peittää hieman esim. tummia silmänalusia tai näkyviä verisuonia luomissa mutta peitepuikon tavoin sitä ei voi käyttää.

Tässä pari ihan kelpo tuotteita halvemmalla hinnalla:
-Lumene - Beauty Base (Eye make up beauty base)
-Make up store - Eye primer.

Äänestä
  • Kokeilemani on Too Facedin shadow incurance
    ja Urban Decayn Primer Potion.
    Kumpaakin ostan ulkomaiselta verkkokaupasta, ja näen sen vaivan siksi, että ne on yksinkertasesti parempia kuin muut kokeilemani Suomesta saatavat=)
    Käytän myös esim MACin Paint Potteja tai Paintteja välillä.
    En ilman voisi olla. Luomivärit on kirkkaampia ja pysyy sellaisina pitkään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tai voide onko kirjoitti:

joku hyvä/halpa/kokemuksii? Kuinka käytetää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu