Mikä näistä on yhteiskunnan alinta kastia
1. mulattilapsen yh-teiniäiti
2. työtön alkoholisti, jonka lapsi huostaanotettu
3. uuteen nahkatakkiin pukeutuva, uudelle bemarilla ajava työtön maahanmuuttaja
4. keskustelupalstoilla päivänsä viettävä keski-ikäinen yh-äiti
1. mulattilapsen yh-teiniäiti
2. työtön alkoholisti, jonka lapsi huostaanotettu
3. uuteen nahkatakkiin pukeutuva, uudelle bemarilla ajava työtön maahanmuuttaja
4. keskustelupalstoilla päivänsä viettävä keski-ikäinen yh-äiti
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ei mulatin voittanutta
mut jos toi 3 olis niiku mulatti ni sit se ois niiku pahin
jotka roikutaan täällä, vaikka jokaisella olisi tärkeämpää ja parempaa tekemistä.
5. katkeria riipustuksia rusnaanava palstakyylä runkkari, jonka kokemukset seksielämästä rajoittuvat omaan käteen. Siis kaltaisesi hyypiöt.
Yhteiskunnan kannalta asiaa tarkasteltuna
1 2 ja 3.
ja laitetaan sinne vielä 4.
on ehdottomasti.
ylivoimainen voittaja
Ei täällä mitään kasteja ole, on vain eri elämäntilanteessa olevia ihmisiä.
O temporas o mores
ei ole koskaan vain, joten mene muualle päivittelemään siitä koska mun kommentista tuollaista johtopäätöstä ei voi tehdä jos omaa hiukankaan sisälukutaitoa.
ei puhuisi mitään kastijärjestelmästä
me puhutaan täysin eri kieltä, joten tästä tuskin kannattaa jatkaa.
Mukavaa loppukesää sulle :)
pahat rikolliset ole kuitenkin ennemmin halveksuttavia kuin nämä ihmisryhmät..?
ovat pedofiilit varmaankin. Nuo kaiki mainitsemasi ovat aika korkealla verrattuna heihin.
eivätkä itse voi vaikuttaa tilaansa toisin kuin nuo yllämainitut jotka ovat itse aiheutetussa jamassa
avauksessa mainitut ovat pedofiilien uhreja.
..olisi edes mahdollista vastata.
Voin kuitenkin kertoa, että minun mielestäni "alinta kastia" ovat ehdottomasti kaikentyyppiset rasistit. Myös muuten pelkkää paskaa internetiin suoltavat ja viattomiin tuntemattomiin aiheetonta vihamielisyyttä kohdistavat kirjoittajat ovat mielestäni suuria luusereita.
Jos joku "kotiäitikin" ( vaikkapa nyt näin, esimerkin vuoksi tämä) nauttisi työkseen sellaisista huveista, kuin ihmisten kiusaamisesta internetissä, ansaitsisi sellaisen läpsyn sivusuuntaan leviävälle takapuolelleen ja elättäjätaholtaan suoran marssituksen vaikkapa vapaaehtoistyöhön.:)
pakkotyöksi jos sinne pitää työntekijä marssittaa vastentahtoisesti
"Vapaaehtoistyö
muuttuu 26.8.2008 klo 17.52
pakkotyöksi jos sinne pitää työntekijä marssittaa vastentahtoisesti"
Olet hyvin oikeassa. Esimerkkini olikin hyvin prokatiivinen. Luulis kuitenkin, että siinä vaiheessa, jos joku ( vaikkapa nyt esimerkkini "kotiäiti" tai ihan kuka tahansa muu yhtä lailla) haaskaisi aikansa kuvaamani kaltaiseen hyvin ikävään toimintaan, voisi jopa pakonkin edessä yhteisen hyvän tekemisen piiriin saattaminen olla kannatettavaakin ( myös em. negatiivisella tavalla toimivan takapuolilihaksille tarpeellisen harjoituksen vuoksi...).
vaan "joka itsensä ylentää, alennetaan".
selvästikään. Kun äidiksi tulee, sitä on loppuelämänsä, tapahtui mitä hyvänsä.Äidistäpä oot sinäkin syntynyt. Vai ärsyttääkö sua erityisesti yh-äidit? Siis, jos nainen eroaa syystä tai toisesta miehestään, hän on "alinta kastia"? Erikoista logiikkaa. Oli mies sitten väkivaltainen, pedofiili, uskoton, rikollinen tai mitä tahansa, niin yhdessä on pysyttävä "kunnes kuolema meidät erottaa?" No, se varmaan erottaakin monessa tapauksessa nopeasti...:(
Ja ei, en ole yh-äiti enkä mikään muukaan noista.
Noin kolmekymppinen miekkonen, joka ei ole eläissään ollut päivääkään töissä, elää kelan ja sossun rahoilla ja viettää päivänsä suomi24ssa halveksimassa maahanmuuttajia ja yh-äitejä. Tämän paarialuokan edustajan äo on huomattavan matala ja miltei poikkeuksetta ko. henkilö on alkoholisoitumassa hyvää vauhtia. Näitä epäkelpoja havaitaan usein lähiöbaareissa kertoilemassa miten olisivat voineet olla vaikka mitä (nhl-tähti on yleisesti mainittu), mutku mutku mutku.
Numero kolmehan se.