Yhtään vähättelemättä tätä asiaa, luuletko että tuo
linkin uutisen nainen on "antanut ymmärtää, mutta ei ole kuitenkaan ymmärtänyt antaa" eli ei ole enää pystynyt lopulta viheltämään flirttiä ja peliä poikki?
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2008/08/692894
?
linkin uutisen nainen on "antanut ymmärtää, mutta ei ole kuitenkaan ymmärtänyt antaa" eli ei ole enää pystynyt lopulta viheltämään flirttiä ja peliä poikki?
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2008/08/692894
?
Vastaukset 5
Vanhimmat
oikeutta käyttää naiiviutta hyväksi.
sama mitä antaa ymmärtää. Ei on ei tulipa se missä vaiheessa tahansa.
kirjailijan nimi, joka tuli kuuden miehen raiskaamaksi matkustaessaan Aasiassa? Hän tietoisesti hakeutui hakemaan kokemuksia.
viimestään olevan aika varma merkki kieltäytymisestä jos pakoon lähtee. Ikävää vaan ettei se toinen tyttö päässy.
tätä paskaa syntyy usein siksi, että miehet eivät kunnolla sisäistä sitä että naisten halut edellyttävät juuri oikean kaavan mukaista etenemistä vastakkaisen sukupuolen taholta ihan viimeistä hetkeä myöten että seksi lopulta kiinnostaisi (luultavasti näillä tytöilläkin oli eroottinen ilta mielessä kun kerran naistenmiesten ajelulle läksivät, mutta sitten joku asia rupesi tökkimään), kun taas naisten taitaa olla vaikea ymmärtää sitä panetuksen määrää, jota mies alkaa kokea jo siinä vaiheessa kun saaminen alkaa näyttää todennäköiseltä, ja joka ei tasan katoa mihinkään jos nainen sanoo jonkun väärän sanan.
En todellakaan halua puolustaa pätkän vertaa raiskaajia, eli totta kai hormoonihumalassakin pitäisi hillitä itsensä, mutta jotenkin on silti niin arvattavaa että tällaisiin tarinoihin tulee tasaiseen tahtiin tällaisia päätöksiä.