Jos (hyvännäköinen?), isosilmäinen, pitkähiuksinen, laiha ja muutenkin seksikkäästi pukeutuva muija, joka on flirttaillut sinulle illan aikana ja olet kiinnostunut, jää istumaan baarissa yksin, ja on seuraa vailla olevan näköinen, kun kaveri lähtee käymään wc:ssä, niin onko tällaista naista helppo lähestyä? Menisitkö juttelemaan just tuolloin, jos näkisit tämän tilanteen? Monesti just tuolloin joku tulee. Onko helpompi lähestyä, jos istun yksin, enkä kaverin kanssa? Miksi?
Onko helppo lähestyä?
Yksinäinen nainen
61649
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
"muutenkin seksikkäästi pukeutuva muija"
Itse tosin en innostu heruttajista, on jotain muutakin kuin seksiä mielessä.
itse olisin seksin takia kysynyt tätä. Kysyinkin, että onko helppo vaan lähestyä. En harrasta yhden illan juttuja siis. Ja jos pukeutuu seksikkäästi, niin onko se aina välttämättä herutusta?
mutta juttu tyssäisi tuohon kun kuvailet itseäsi "muutenkin seksikkäästi pukeutuvaksi muijaksi". Totaalinen turn-off. Ei siis pukeutuminen vaan että siitä pitää vielä ääntä.
Tietenkin yksin olevaa muijaa on helpompi lähestyä. Ei sitä viitsi kymmenen eri ihmisen tuijoteltavaksi ja kuunneltavaksi mennä.
Jos naisen mielestä itsevarmuus on sitä että viitsii mennä juttelemaan naisryhmästä just sen yhden tyypin kanssa ja jos ei viitsi niin se on pelkuruutta niin ei ymmärrä itsevarmuudesta mitään.
Olen nähnyt myös tilanteita joissa useampi mies yrittää iskeä naisryhmästä juuri sitä ainoaa varattua ja kovinhan se on nolo tilanne.
Myös kun puhutaan ihan juttelemisesta niin kyllä sitä mielellään tekee ihan kahdestaan kuin kyylääjien keskellä jotka vielä kommentoivat jotain mahdollisesti väliin.
"muutenkin seksikkäästi pukeutuvaksi muijaksi".
Tuo ei ollut tapaistani, Ei ollut tarkoitus edes sanoa noin. Se oli vikatikki, mutta muuten en sitä osannut esittää, niin että pukeutuminen tulisi kuitenkin ilmi. Olisi pitänyt jättää se sanomatta.
Siinä heuristinen kokeilu sinulle. Kerro kun otanta on tarpeeksi suuri jotta voimme uskoa päätelmääsi.
vaikea vastata tohon.yritys hyvä 10!terv.tony.m