Kysymys

Voiko tasannevaihe kestää monta kuukautta? Osaisin nimittäin varautua siihen, niin ei menisi hermot niin herkästi, kun paino jumii samoissa lukemissa.
1142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Yleensä jumit eivät kuukausia kestä.

Jumituksen iskiessä kannattaa herätellä aineenvaihduntaansa nostamalla syömisiä tasoihin kulutuksen kanssa tai hieman yli.

Jos ohjelmassa ei ennestään ollut paljon liikuntaa, sitä voi hieman lisätä myös, kunhan pitää huolen että liikunta mukaanlaskettuna ei ole negatiivisilla kaloreilla. Paino saattaa hetkellisesti nousta, mutta siitä ei kannata stressata, se on hyväksi pidemmällä tähtäimellä.

Huonoin asia jota suurin osa ihmisistä usein tekee, on vähentää kaloreita entisestään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kilotyöläinen kirjoitti:

Voiko tasannevaihe kestää monta kuukautta? Osaisin nimittäin varautua siihen, niin ei menisi hermot niin herkästi, kun paino jumii samoissa lukemissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu