Mä taidan

sen, että olisit täällä. Ja myös sen, että tykkäät musta. Eihän mitään ole sanottu. Se tässä ahdistaa mua. Naiselta miehelle.
71328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kuinka niin?

Äänestä

...tykkäätkö sä musta??

Äänestä

olen täällä.

Äänestä

...työpaikalla, maanantaista perjantaihin.
Päivätyössä.

Tule vaan rohkeasti jututtamaan.
Välillä muistakin kuin työasioista.

Eikä sun tartte mua yhtään jännittää :)

Mieheltä naiselle (PK-seutu)

Äänestä
  • juttelemaan sun kanssasi. Mutta se on hankalaa, koska olet niin usein muiden työkaverien ympäröimä. Sulla on niin paljon niitä vaihtelevia työtilanteita ja joudut niitä jatkuvasti hoitelemaan toisten kanssa. En niin vain voi hakeutua sun seuraasi!

    nainen, pks, (ei aloittaja)

    Äänestä

  • ja tulen sitten kirjoitti:

    juttelemaan sun kanssasi. Mutta se on hankalaa, koska olet niin usein muiden työkaverien ympäröimä. Sulla on niin paljon niitä vaihtelevia työtilanteita ja joudut niitä jatkuvasti hoitelemaan toisten kanssa. En niin vain voi hakeutua sun seuraasi!

    nainen, pks, (ei aloittaja)

    Kaikki tuo mitä kirjoitit!
    Mut ilahdutas mua vaikka meilillä, lähdetään kahdestaan sit lounaalle :)

    Hyvää yötä ja samalla mukavaa alkavaa uutta syyskuista työviikkoa.

    Äänestä

  • <<mies<< kirjoitti:

    Kaikki tuo mitä kirjoitit!
    Mut ilahdutas mua vaikka meilillä, lähdetään kahdestaan sit lounaalle :)

    Hyvää yötä ja samalla mukavaa alkavaa uutta syyskuista työviikkoa.

    toteuttaa, kahdenkeskinen lounas, siis työpaikalla. Jos istun sinun kanssasi työlounaalla, niin siihen heti tulee "häiritsemään" muita työkavereita. Kaikki tarvitsevat kommenttejasi, neuvojasi ym juuri silloin kun istuisit kanssani syömässä. Siis on vaikeaa. Meiliä en uskalla sinulle lähettää, vaikka tiedätkin, että tykkään sinusta paljon. Sinä et minulle ole juuri työmeilejä lähetellyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaan kuvitella kirjoitti:

sen, että olisit täällä. Ja myös sen, että tykkäät musta. Eihän mitään ole sanottu. Se tässä ahdistaa mua. Naiselta miehelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu