Onko kellekään käynyt niinkuin minulle kävi. Rakastuin täällä suomi24:ssa, mies oli itse täydellisyys, erosin liitostani, mutta mitä sain tilalle. Varatun miehen, joka 'unohti' kertoa asiasta tutustumisvaiheessa. Haluaa pitää naisystävänsä, kaiketi myös minut. Hyvää vain se, että epätyydyttävä liittoni loppui. Muutaman muun kivan kanssa viestiteltyäni minulla on vahva käsitys, että vapaata, mukavaa miestä ei ole olemassakaan. Jos löydät kivan, hän on ainakin seurustelusuhteessa, jos ei naimisissa, saattaa olla jopa niin, että se vanha rakas tietää miehen tekevän näin ..ja profiili pysyy treffeillä.
Varattu mies
Pikku kuu
51260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olin itse aiemmin vahvasti sitä mieltä, että ketään fiksua aikuista miestä ei ole vapaana. Sitten törmäsin Häneen suomi24-treffeillä. Kaikin puolin loistava kaveri, joten kyllä heitäkin täältä löytyy, mutta sitkeyttä se hakeminen vaatii. Tsemppiä ja onnea yritykseen ja keskity siihen, että oma elämä on joka tapauksessa mukavaa, vaikka olisitkin sinkku. Kun olet positiivisesti elämässä mukana, niin vedät puoleesi myös positiivisia miehiä.
Todellakin kannattaa seurustella ja tutustua ihmiseen, ennenkuin sitoutuu olemaan hänen
kanssaan. Mielestäni kannattaa käyttää reilusti aikaa tutustumiseen ja seurusteluun ennenkuin
sitoutuu uuteen suhteeseen.
On omaa tyhmyyttä, jos ei ajanmittaan huomaa
mitään merkkejä toisen ihmisen muista suhteista.
Siis ei suinpäin uuteen suhteeseen!
Terev: KaikkienKaveri**
jo siinä vaiheessa kun on kuukausia mennyt ja hänellä ei ole aikomustakaan viedä sinut tutustumaan hänen sukulaisiin tai kavereihin,eikä ota sitä edes puheeksi.
Itse tein profiilini täysin vapaana. Ex-vaimo lähti yllättäen toisen miehen luo.
Viestiini vastasi täysin vapaa ihana nainen. Nyt katsastellaan, olenko mina Hänelle sopiva.
Kyllä meitä vapaita ja mukaviakin on.
Mutta kauan en aio hyllyllä enää vanheta!
Carpe diem, naiset!
Sanonpa vielä, että kannattaa yrittää päästä omista ennakkoluuloistaan ja antaa vähän vaatimattomamman oloisellekin mahdollisuus. Toisinaan hiukan sekavan profiilin ja suttuisen kuvan takaa voikin löytyä kelpo mies.