orto vai sievi

leveät

Kummalla valmistajalla mahtaisi olla leveämpi- ja tilavampilestinen kenkä? Pitäisi löytää helposti jalkaan laitettavat kengät vanhalle miehelle (tarrrakiinnitys?)

1

1802

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kenkäkaupan myyjä

      Orto-kengät ovat yhdet tilavimmista kengistä. Ne on tehty yhteistyönä jalkaterapeuttien, lääkäreiden ja alan ammattilaisten kesken.

      Orto-kengissä on irrotetteva sisäpohja, joten kenkiin voi laittaa myös oman pohjallisen. Kengät ovat myös normaalia korkeammat, joten varpaille on tilaa. Lesti on myös normaalia tilavampi. Kenkiä on saatavana niin nauhallisina kuin tarraversioinakin. On kesäkenkiä, talvikenkiä ja kaikkea siltä väliltä. Kengät valmistetaan nahasta.

      Sieviläisistäkin sanotaan, että ovat tilavia. Kannattaa kokeilla molempia. Oma jalka ratkaisee kumpi parempi.

      Ylivieskasta Ortoja löytää ainakin Ylivieskan Kenkäkaupasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1074
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      814
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      596
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      585
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      93
      521
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      502
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      43
      476
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    Aihe