Kummalla valmistajalla mahtaisi olla leveämpi- ja tilavampilestinen kenkä? Pitäisi löytää helposti jalkaan laitettavat kengät vanhalle miehelle (tarrrakiinnitys?)
orto vai sievi
1
1760
Vastaukset
- Kenkäkaupan myyjä
Orto-kengät ovat yhdet tilavimmista kengistä. Ne on tehty yhteistyönä jalkaterapeuttien, lääkäreiden ja alan ammattilaisten kesken.
Orto-kengissä on irrotetteva sisäpohja, joten kenkiin voi laittaa myös oman pohjallisen. Kengät ovat myös normaalia korkeammat, joten varpaille on tilaa. Lesti on myös normaalia tilavampi. Kenkiä on saatavana niin nauhallisina kuin tarraversioinakin. On kesäkenkiä, talvikenkiä ja kaikkea siltä väliltä. Kengät valmistetaan nahasta.
Sieviläisistäkin sanotaan, että ovat tilavia. Kannattaa kokeilla molempia. Oma jalka ratkaisee kumpi parempi.
Ylivieskasta Ortoja löytää ainakin Ylivieskan Kenkäkaupasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1074662Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293433No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452390- 491514
- 361423
- 381236
- 141142
- 1591036
- 271028
- 6954