Toispuoleinen tukkoisuus

Mistähän voisi johtua nenän toispuoleinen tukkoisuus, eli yleensä vain toinen "sierain" on tukossa ja aina sama sierain. Vaiva on yleensä öisin. Onko joku muu kärsinyt samasta vaivasta tai muuten tietäisi mistä se voi johtua?
2623
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ontelossa polyyppi, kysta tai se voi olla ahtaampi kuin toinen. Polyypin ollessa kyseessä, se todennäköisesti poistetaan. Kystalle harvemmin tehdään mitään jos ei ole jatkuvia tulehduksia.

Äänestä
  • Voisiko joku kertoa minulle miten polyyppeja ja kystia hoidetaan, miten ne todetaan jne? Kaikki tieto on tervetullutta, kiitos!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rytty kirjoitti:

Mistähän voisi johtua nenän toispuoleinen tukkoisuus, eli yleensä vain toinen "sierain" on tukossa ja aina sama sierain. Vaiva on yleensä öisin. Onko joku muu kärsinyt samasta vaivasta tai muuten tietäisi mistä se voi johtua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu