ja snorklaamista harrastamaan? Toteutuuko pavun liki 40-vuotinen haave ja hän kohtaa rikkaan poikamiesprinssin, joka vie hänet kohti kaukaisia ulapoita?
*papu - justiina kädet puuskassa*
*papu - justiina kädet puuskassa*
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Että hämmästyin. Olen todellakin haaveillut siitä kauan mutten muista sitä täällä puhuneeni. Enivei, pääsisin sinne kyllä itsekkin muttei se käy mulle. Vähän aikaa sitten kysyin sitä harrastavalta, että ottaako se miten korviin. Ottaa se samalla tavalla kuin lentokoneessa, joten se ei käy mulle sitten mitenkään. Mä nielisin regulaattorini kun temppuilisin viallisten korvieni kanssa siellä. Paineen tasaantuminen meinaan kestää 2 päivää, ja särky on armoton.
Eikä Papua taivuteta muotoon Pavun vaan Papun.
Meissä puskissa on vanhoja ja viisaita ihmisiä, jotka tuntevat sydänten salaisuudet.
Ei ole. Osu vaan surkea provontekeleen yksi osa mukavasti kuten ne joskus osuu kun tarpeeksi kauan yrittää. Siis pelkkä laitesukellus osuus.
hän, joka täällä pari vuotta sitten kirjoittelit. Asia oikeastaan minulle kuulu mutta jos olet tuo paljon huomiota saanut nimimerkki niin, toivotan sinulle hyvää syksyä!
Pois se minusta, että olisin minkään sortin huomion kohteena milloinkaan ollut.
*ikuinen seinäruusu*
Päätin vain avittaa onnetarta.
:-(
Hyvää syksyä kaikille tasapuolisesti.
olet hän, jos toisin olisit kirjoittanut niin... :)
laitesukellusta uimahallissa ja muuten ihan mukavaa hommaa, mutta uima-altaan pohjan paskaisuus yllätti. Siellähän lillu vaikka mitä töhnää.
Ei ottanu niin matalalla yhtään korviin. Kokeile pois.
koklannut vesijuoksua?
http://www.pirkka.fi/vapaaaika/liikunta/lajiesittely?nid=2180
pohjalla on ne hukkuneet ja hajonneet ihmiset. Ei uima-altaissa ole kaloja syömässä niitä pois.
Toi on kyllä niin kauan kummitellut mielessä ja haaveissa, että pakko sitä olisi edes kokeilla. n.400e näytti olevan pelkkä kurssi, että täytyy tässä odottaa ekaksi rikastumista.
Voi kun pääsis tänne sitten sukelteleen rauskujen kanssa :D
http://andreipb.free.fr/album/borabora2-2005.jpg
tullut kokeiltua, mutta uinti on ihan ok hommaa.