"ATM ei ole oikeasti niin toivoton tapaus kuin väittää olevansa"
Perustelkaa tuo väite.
Perustelkaa tuo väite.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
No tyyppiesimerkki on mies, joka väittää etukäteen olevansa liian ujo puhumaan treffeillä ja karkoittavansa naiset aina jo pelkällä olemuksellaan. Ja sitten kun ollaan treffeillä, niin juttua riittääkin vaikka kuinka, tunnit hurahtavat ohi huomaamatta ja ilta päättyy suudelmaan... On näitä tapauksia kohdalle osunut.
Eihän sitä pahamaineista kemiaa toki aina ole ollut, mutta en kyllä sellaistakaan miestä ole kohdannut, jonka en uskoisi jollekulle kelpaavan.
Lukiossa opetettiin etteivät ihmiset näe todellisuudesta muuta kuin varjot seinällä, pelkän mielikuvan ja oman käsityksensä asiasta.
Totta, naisten (ja muiden ihmisten) käytös on pelkkä varjo koska en voi ikinä tietää todellisia motiiveja, ilkydeltä tuntuvat teotkin yleensä johtuvat jostain muusta kuin ilkeydestä itsestään, mutta sanottakoon että melko lohduttomia nuo varjot ovat olleet.
Näiden varjojen perusteella tosiaan sitten luulen, tai paremminkin tiedän olevani surkea tapaus. Varjot kertoivat ettei minussa ole särmää ja kokemus on näyttänyt väitteen toteen.