Minkä ihmeen takia täytyy ostaa kalliita patukoita ja pirtelöitä? Itse olen laihduttanut ja laihdutan edelleenkin yksinkertaisesti syömällä vähemmän (lisäksi otan yhden Multitabsin päivässä). Laihduttaminen tähän aikaan vuodesta on helppoa, kun satokausi on parhaimmillaan. Kukkakaalia, karviaisia, porkkanoita ym juureksia mielin määrin ja vähän tavallista kotiruokaa. Kyllä lähtee - kilot:)!
Nutraus
on rahanhukkaa!
8775
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tiputin yli 10 kg vuodessa ihan samalla lailla, vain vähentämällä syömistä etenkin ylimääräisen energian osalta väärään aikaan, eli puolitin hiilihydraattiannokset illalla etteivät ne yön aikana muutu rasvaksi.
...teille molemmille hienosta painonpudotuksesta! Olo on varmasti kaikinpuolin hyvä ja jalka nousee reippaammin kuin niiden matkasta karisseiden kymmmenen kilon kanssa.
Minä nutraan. Se on minun tapani. Se toimii ja tuntuu hyvältä. Tietenkään se ei sovi kaikille, sillä olemmehan kaikki yksilöllisiä.
Ps. On meillä jotain yhteistä. Minäkin otan päivässä yhden Multitabsin!
Mutta kyllä noihin laihdutustuotteisiin liittyy valtava bisnes. Laihduttamisen voi tehdä luonnonmukaisemmin ja halvemmalla kuin sinä teet.
Aurinkoista syksyä sinulle, Nutriina!
Molemmilla tavoilla lähtee painoa. Koin, että nutraaminen vaatii enemmän kärsivällisyyttä, koska muuta ei saa kuin nutrisapuskaa. Mutta se on helppo keino, kun ei tarvitse laskea kaloreita samalla tavalla kuin perusruokaa syömällä. Pitkäaikaiseen laihduttamiseen mahtui nutrijakso ja tavallisella ruualla laihduttamista. Se vuorottelu oli ihan jännää ja vaihtelu toi virkistystä muuten niin tylsään operaatioon.
Hinta ei todellakaan ole kallis! Jos pari kymppiä menee viiden päivän ruokaan, niin onko se sinusta liian kallista?? Sillä parilla kympillä et saa kaupasta todellakaan kovin kummoisia ruokavärkkejä ainakaan useammaksi päiväksi.
Toki nutrauksen kylkeen saa syödä vihanneksia ja juureksia, ei se ole kiellettyä. Jokainen laihduttaa tavllaan, mutta se on ihan täyttä p*skaa, että nutraaminen olisi kallista! Yhden aterian hinnaksi tulee nääs n. 1-1,5 euroa!
Luonnotonta ja omalla tavallaan lapsellistakin on, että aikuiset ihmiset syövät/juovat pirtelöitä ja patukoita. Haloo onk´s valoo?!
Taas jotain epäonnistuija täällä valittamassa menkää rasvaimuun jos ei lähde muuten :.....(
kaikki vitamiinit, hivenaineet ym. elintärkeät saat kun käytät valmiiksi mietittyä pussiruokaa, pitkän päälle oma dietti voi olla puutteellinen jos et ota purkista lisänappeja