Kuorinta-aine

Täällä varmaan moni tietää mistä aineksista voi tehdä kotikutoisen kuorinta-aineen käyttäen ruokakaapin sisältöä.
Oisko sokeri-kerma tai sokeri-hunaja mitään?
Sokeri-öljy?

Entäs kasvonaamioita?
1347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

parhaiten sokeri-hunajakuorinta. Teen sen n. kerran viikossa ja iho pysyy hyvänä. Mut jos sun iho reagoi herkästi ulkoiseen ärsytykseen niin sit en suosittele mekaanista kuorintaa. Toi sokeri-öljy on mun mielestä enemmän sopiva vartalon kuorintaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


itse tehden kirjoitti:

Täällä varmaan moni tietää mistä aineksista voi tehdä kotikutoisen kuorinta-aineen käyttäen ruokakaapin sisältöä.
Oisko sokeri-kerma tai sokeri-hunaja mitään?
Sokeri-öljy?

Entäs kasvonaamioita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu