Onko kenelläkään kokemusta auttaako CLA-valmisteet laihdutuksessa/kiinteytyksessä? Entäpäs kromi yleensä (makeannälkään)? Haluttais ostaa, mutten tiedä kannattaako? Please, kertokaa!
CLA+kromi???
Toimiiko?
31037
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jaa-a, en ole itse kokeillut, muuta kuin kapseleita joissa oli kromia ja pippureita...niistä ei oikein ollut apua. Osasyynä tietysti se, että en oikein itsekään uskonut niiden tehoavan ;)
CLA- ja kromi -valmisteista olen kuullut sellaista, että ilman liikuntaa niistä ei ole apua. Ja kun niitä käyttää yhdistettynä liikuntaan, niin hiki lentää hurjasti! -Mikä sinänsä on tietysti hyvä. Mutta liikuntaa on lisättävä ja muutenkin liikuttava, muuten ei mitään apua. Mistään.
Kofeiini ja efedriini ovat hyviä rasvanpolttoon. Molemmat ovat termogeenejä, ja nostavat ruumiinlämpötilaa ja tehostavat rasvan palamista. Aineet ovat ns. läskistä lihakseksi -aineita ;) -En juuri nyt osaa selsotaa mihin näiden toiminta perustuu, mutta itse olen tehnyt niin, että juoksen/kävelen aamusin ennen aamupalaa lenkin, jota ennen otan pari kofaria. Toimii kuin tauti, mutta minä heikkona tulin hiukan kofeiinista riippuvaiseksi ;)
Joo, hyvä tietää, kiitosta vaan! Ja sehän on hyvä, että pitää liikkua sillä minähän liikun! ;) Sitten vielä semmosta kysysin, et mikäs on sellaisen aineen ku sitriinin toimintatapa tai vaikutus? Entäpäs rasvansiepparit ja kylläisyyden aiheuttajatabletit ym. sellaiset valmisteet? Onko kellään kokemusta niistä?
Eikös nykyisin painoteta sitä, että pitää syödä vähemman kuin kuluttaa. Minulla se ainakin toimii! Ja ilman mitään pillereitä sun muuta mömmöä.