NYT TARVIS

Mulla on alapään karvotuksessa 2 jotain hyvin outoo juttua. Näyttää, kuin alapäässäni olisi kaksi tikkua ihon sisällä, mutta eivät voi olla. Tiedän, ettei ole tikkuja. Ilmestyi aivan yhtäkkiä. Toinen vähän isompi, toinen todella pieni.. :O

Mitähän ne mahtaisi olla? Olen yrittänyt saada niitä pois, mutta ei lähde.. Ei mitään hajua..
1254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kasvaneita ihokarvoja? Iho kannattaisi kuoria säännöllisesti ja ainakin pari päivää ennen sheivaamista tai epilointia ja muutaman päivän sen jälkeen. Kuorinta ehkäisee noita sisäänpäinkasvavia ihokarvoja. Mulla ei ole niistä kokemusta, että saako pelkällä kuorinnalla pois, vai pitääkö mennä ihan kosmetologille tai lekurille. Ehkä joku täällä osaa auttaa tai googleta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


APUA? kirjoitti:

Mulla on alapään karvotuksessa 2 jotain hyvin outoo juttua. Näyttää, kuin alapäässäni olisi kaksi tikkua ihon sisällä, mutta eivät voi olla. Tiedän, ettei ole tikkuja. Ilmestyi aivan yhtäkkiä. Toinen vähän isompi, toinen todella pieni.. :O

Mitähän ne mahtaisi olla? Olen yrittänyt saada niitä pois, mutta ei lähde.. Ei mitään hajua..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu