Olin juuri autokaupassa katsomassa perheellemme uutta menopeliä. Kummasti automyyjät sivuuttivat meikäläisen, naisasiakkaan. Miehet kyllä saivat hymyssä suin palvelua!!! Minä päätän meillä koska ja millainen auto ostetaan ja näin on asia aika monessa tuttavaperheessäkin. En ainakaan mene tuohon kauppaan enää! Hyi Delta-Autoa!
Naiset autokaupassa
Ostohaluinen ja -kykyinen
7967
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kirjoita kyseisen liikkeen myyntipäällikölle tai autoliike johtajalle ja kerro kokemuksesi hänelle.
Tämä amis teinien ajanviete palsta on ihan väärä osoite asialliselle juttelulle, paitsi jos ....
FIIATTIA... voi..
Voi, voi. Mahtaa hatuttaa, kun ei mittariruuvatut reemiumit misuja kiinnostakaan.
Autoa etsiessämme sain vain yhdestä liikkeestä asiallista palvelu, muut yrittivät myydän ukolle(jolla ei ole edes ajokorttia).
Ostettiin kuitenkin yksityiseltä, kun kaupoilla ei oikeen onnannut.
Okei, räjähtäneen näköiset vanhemmat rääkyvän kersan kanssa ei ehkä ole ihan priima-asiakkaita, silti oltaisiin oltu ostamassa.
Seuraavan kerran osaankin sitten vaatia palvelua.
Miehesi on muuten tohvelisankari. Oletko koskaan kertonut sitä hänelle?
Minulla on ihan sama ongelma miehenäkin. Ulkoinen olemukseni ei ilmeisestikään vastaa varallisuustasoani. Joskus on suunnilleen kopista pitänyt mennä myyjä repimään, tyyliin "myydäänkö täällä autoaja, vai konttoritöihinkö vain keskitytään?"
MINÄ KYLLÄ YMMÄRRÄN.
KYLLÄ JOKU NAINENKIN VOI OLLA NIIN LUOTAANTYÖNTÄVÄN TUNTUINEN ETTEI HÄNTÄ HALUTA PALVELLA.