Kalluppia

Kertokaahan minkäikäisiä olette ja minkälaisella koulututaustalla. Olisi mielenkiintoista tehdä profiilia tämän palstan kirjoittajista. Olemmeko todella niin vanhojapiikoja ja -poikia ja surkeita kuin väitämme vai peräti eliittiluokkaa!

Itse olen 34 ja akateemisella koulutuksella varustettu.
111002
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Olen 26 ja koulutusarvoltani filosofian maisteri. Opiskelin matematiikkaa pääaineenani, sivuaineena sitten hieman tähtitiedettä ja tietojenkäsittelytiedettä, joista jälkimmäistä siksi, etten pärjännyt teoreettisessa fysiikassa edes alkeiskursseilla (tiedän, olen niin vietävän tyhmä - tai sitten motivaatiota ei vain ollut niin paljon kuin itselleni uskottelin). Valmistuin vuosi sitten ja olen nyt koulutusta vastaavassa, vakituisessa työsuhteessa.

Eli olen selkeä ATM, jolla ei ole tippaakaan kunnianhimoa saati elämänhallintaa, että saisi edes koulutuspaikkaa - työpaikasta nyt puhumattakaan, johon palstan ylimpien mielestä tarvitaan ylempitasoisille yksinoikeudella kuuluvia sosiaalisia taitoja ja säihkyvää supliikkia.

Äänestä

Sukupuoli nainen (jos joku ei vielä arvannut), ikää yli 30, yksi akateeminen tutkinto (maisteri), toinen tekeillä, työelämässä.

Äänestä

Akateeminen koulutus. Oma yritys. Yli 35v. Näin juuri nyt, jatkossa ehkä toisin.

Äänestä
  • se viesti näkyviin! tai lähetän vielä paskemman.

    Äänestä

Eivätkös koulutus ja ikä olleet merkityksettömiä asioita silloin kun tosirakkaus iskee?

Asiani kannalta on aivan sama olenko 14v peruskoululainen, 19v amis vai 26v DI. Valitkaa itse joukosta mieluisin vaihtoehto.

Äänestä

Ootteko te akateemiset jotenkin erityisen nirsoja tossa kumppanin valinnassa? Ite oon 32 v. sähköasentaja, sinkku joo, mutta ei oo kauniista seurasta pulaa.

Kannattaisko teidän hiukan laskee rimaa? Siis jos se on siitä kiinni?

Äänestä

Minä oon varmaan se surkein palstan lukija ja
joskus heitän kommentin ehkä 1. kuukaudessa
minä olen ammattikoulun raksapuolen käynyt ja
maatalous oppilaitos
sinkkuus ei sovi minuun vaan olen vanhapoika ja ikää on n :42

Äänestä

Jossain kolmenkympin tietämillä, akateeminen koulutus. Lisää tekeillä.

Äänestä

27, gradua vaille FM. Työelämä keskeytti opiskelut ja nyt työskentelen IT-alalla projektitöissä, ei kuitenkaan mitään 100% kellarikoodausta vaan toimenkuvaan kuuluu paljon myös asiakkaiden kanssa kommunikointia.

Äänestä

Ei sillä, ettenkö saisi miesseuraa, niin hyvää miestä ei ole löytynyt että olisin halunnut sitoutua. Yksin on parempi kuin huonossa seurassa.

(Kauhulla olen lukenut muutamat viestiketjut täältä, enkä ihmettele miksi jotkut miehet ovat olleet ikänsä yksin. Olin ensiksi vastaan koko ATM-soopaa, mutta kai se jossain määrin pitää paikkansa. Jos on negatiivinen, misogyninen sekä vihamielinen niin ei sitä naista varmastikaan löydy. Täydellisiä, kauniita prinsessoitakin on nykyään niin harvassa.. ;) )

Äänestä

En ole vakikirjoittaja, mutta seurailen toisinaan.

Olen 28 ja kuvataiteilija.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pukkaa kirjoitti:

Kertokaahan minkäikäisiä olette ja minkälaisella koulututaustalla. Olisi mielenkiintoista tehdä profiilia tämän palstan kirjoittajista. Olemmeko todella niin vanhojapiikoja ja -poikia ja surkeita kuin väitämme vai peräti eliittiluokkaa!

Itse olen 34 ja akateemisella koulutuksella varustettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu