siis tämä Salkkareiden näyttelijä Tommi -joku, en muista sukunimeä, on aika ihana mies.
Ainakin se rooli, jotenkin semmoinen veijarimainen, mutta samalla miehekäs olemus. Vaikka ei ole ehkä perinteisellä tavalla komea, mutta minuun jotenkin vetoaa!
Kari Taalasmaa
5
935
Vastaukset
- Ikone
Jep,aika íhana tyypillinen suomalainen mies,ei puhu eikä pussaa.mutta..kun uskoo löytävänsä sen oikean osaa olla MIES!
- ja ihana
Tommi Taurula alias Taalasmaa on kyllä jotenkin koukuttava, siinä on jotain ihme vetoa. Sellainen veijari. Johtuneeko sitten roolista, mutta tuskin kokonaan, joku muu näyttelijä vois olla aika mitäänsanomaton. Salkkareita täytyy katsoa niin voi ihastella Taalasmaata, tuollaisia lisää:)
Ja oishan se Seppokin aika hot jos ois tuota ikää enemmän;) - Alasmaa
ja ihana kirjoitti:
Tommi Taurula alias Taalasmaa on kyllä jotenkin koukuttava, siinä on jotain ihme vetoa. Sellainen veijari. Johtuneeko sitten roolista, mutta tuskin kokonaan, joku muu näyttelijä vois olla aika mitäänsanomaton. Salkkareita täytyy katsoa niin voi ihastella Taalasmaata, tuollaisia lisää:)
Ja oishan se Seppokin aika hot jos ois tuota ikää enemmän;)ja Suppo Taalasmaa, vai miten se oli;)
Karissa on charmia, särmikäs mies.
- Anonyymi
Kari on läski homo
- Anonyymi
Siis naiset ihailee rähjäistä epäsiistiä kaljankittaajaa rikollisuuteen taipuvaista körilästä. Kaikkea sitä kuulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1754951Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat334537Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2544522Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,164325Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi2053573Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis883227Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos813169Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993067Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2472894Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432832