Pakko jälleen todeta että suurinosa tämän palstan viesteistä ei koske VHH ruokavaliota. Myös melko suuri osa viesteistä jotka ovat olevinaan VHH:hon liittyviä viestejä eivät ovat sitä miltä näyttävät.
Eli tällä palstalla rellestävät lukuisat VHH:ta vastuastavat henkilöt jotka haluavat antaa VHH:sta negatiivisen kuvan. Tästä syystä on pakko kertoa että varsinkin asiaan tutustuvien kannattaa etsiä tietoa jostain muualta kuin täältä.
Eli tällä palstalla rellestävät lukuisat VHH:ta vastuastavat henkilöt jotka haluavat antaa VHH:sta negatiivisen kuvan. Tästä syystä on pakko kertoa että varsinkin asiaan tutustuvien kannattaa etsiä tietoa jostain muualta kuin täältä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mitä siinä roikut kuin räkä hullun partajouhissa? Mitähäh?
jakaa tietoa kuin huuhaata.
kysyä neuvoja todelliselta asiantuntijalta joka noudattaa tinkimättömästi palstan aiheen mukaista VHH-ruokavaliota ja omaa siitä omakohtaista kokemusta jo pidemmältä ajalta. Silloin on oikealla tiellä eikä ole huuhaa tiedon varassa.
Jos päivittäinen kulutus on vaikka 266o kcal. Ei kukaan laihduttamista yrittävä syö tuota määrää hiilihydraatteja.
Kerro miten hiilihydratit voivat lihottaa jos ne kerran palavat ensimmäiseksi. Kyllä se on rasva joka varteen jää.
Tuolla muilla laihdutuspalstoilla on monia jotka eivät pysty laihtumaan hiilihydraatti voittoisella ruokavaliolla vaikka he ovat kalorivajeella. Viositko mitenkään auttaa heita kun sinulla tuntuu tuota tietoa asioista olevan?
Ensimmäiseksi, siis silloin joskus, laittoi silmään tämän palstan VHH:laisten kirjoittelut, jotka olivat kuin pseudo- ja propagandatieteen oppikirjasta. Eikä ne siitä ole miksikään muuttuneet. Pahimman negaation tääll'antavat palstan VHH:laiset, miksikähän se paisusi jos ei olisi ainuttakaan kritisoijaa joukossa, en tohdi edes ajatella. Elikkä hakekaa hyvät aloittelevat karppaajat tietonne muualta kuin tältä palstalta.
Vaikkapa täältä
www.karppaus.info
mutta mulle on jäänyt epäselväksi mitä ne "pseudo- ja propagandatieteen oppikirjasta" olevat asiat on.
Mitä jos laittaisit lyhennelmän tähän jotta me harvemmin täällä käyvät myös tiedettäisiin mistä on kysymys?