Hankkikaa elämä!Seksistä voi nauttia ilman mitään "kakkoskökköjäkin"!
Pettäjät...
ja kakoset hei!
6734
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos seksi toimii ja kaikki sillee okei, ni miks?
Tää on ihan vaan kivaa elämää.
...lupauksen pettämisestä?
MILLÄ NUO HULLUT SAATAISIIN JÄRKIINTYMÄÄN,en ymmärrä noitten kakkosten vastausiakaan mikä on HEIDÄN MORAALI ?????????????? aina sama virsi "jos kotona ei kaikki hyvin niin" ei siitä edes ole oikeesti kysymys vaan huonosta luonteesta piittaamattomuudesta vastuuttomuudesta ei haluta kasvaa aikuiseksi, tämmösiltä ihmisiltä pitäisi kieltää oikeus avioliittoihin !!!!!!!!!!!!!! Tulevien lasten takia, on aivan liikaa lapsia jotka kärsii juuri noista syistä, heidän elämä menee pilalle vastuuttomien vanhempien takia.
Eiköhän ole niin, ettei sellaisen kannata vakiintua ollenkaan jolla on taipumus tai halu kuitenkin pettää. Silloinhan mennään aivan vääristä syistä yhteen toisen kanssa. Oikeastihan pitäisi mennä yhteen rakkaudesta ja oikeassa rakkaudessa ei tule tarvetta pettää toista. Siihen ei sen kummempia syita tarvitse etsiä.
tulee kun avioliitto muuttuu arjeksi ja kaikki avioliitot muuttuu rutiiniksi , silloin nimenomaan tarvitaan aikuistumista ja sitä LUONNETTA ottaa järki käteen, ymmärtää ettei vieraissa käynti tee mitään muuta kuin helvetin siihen arkeen lisäksi, muuttukaa hyvät ihmiset,kunnioittakaa puolisoitanne samalla te kunnioitatte itseänne, torjukaa vieraitten naisten/miesten lähentelyt kyllä vieras aina osaa näytellä sitä paremmpaa mutta totuus kuitenkin on aivan toinen, kauniin houkutuksen sisällä on mätäpaise ja siitä seuraa tuho niin itselle kuin kaikille läheisille.
veit sanat suustani.