Hakisitteko paikkaa

määräaikaista paikkaa jos tietäisitte että siitä on jo kaksi pestattua potkittu pellolle? Miltä vaikuttaa....
4376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

suhtautuisin ko paikkaan. Millä perusteilla kaksi aikaisempaa ovat saaneet fudut? Harkitse tarkkaan, kannattaako hakea...

Äänestä

Itse voisin kokeilla, jos huonosti käy, niin tuleepahan edes parinpäivän palkka. Jos myöhemmin hakee uutta paikkaa niin eihän siitä tarvitse kertoa. Jos fudut tulee niin tulee, ei saa silloin ottaa itteensä ottaa.

Äänestä
  • ole sitten taloudellisesti riippuvainen säännöllisistä pienistäkin tuloista, sillä näissä tapauksissa aina työvoimatoimisto pistää sulle karenssin, irtisanotaan tai sanot itse irti, ei väliä koeajastakaan. No, haluutko tietää oson, mistä voit kysellä....... Siis, suoraan sanoen mua naurattaa ton paikan meininki.

    Äänestä

  • sellaisia paikkoja joissa on kyse n. 1,5 kk pituisista vuorotteluvapaasijaisuuksista ja ota yhteyttä - onnee sulle - sitä porukkaa ei tosiaankaan tyydytä mikään!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja nimenomaan kirjoitti:

määräaikaista paikkaa jos tietäisitte että siitä on jo kaksi pestattua potkittu pellolle? Miltä vaikuttaa....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu