Miehet

olette sinkkunaisista, jotka käyvä baarissa etsimässä seuraa.

Itse olen käynyt baareissa josko sieltä löytyisi joku mukava kumppani, mutta eipä ole löytynyt. En ole koskaan kenenkään matkaan lähtenyt, vaan aina tullut kotiin.

Nyt on vain alkanut tuntumaan, että pelkkä baarissa käynti riittää ikävän maineen saamiseksi. Yleensä liikun yksin.
4422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainakin pidän sitä hyvin tavallisena. Baareja tavataan pitää seuranhakupaikkoina. Minusta se on kuitenkin hölmö vaikkakin kollektiivinen käytäntö. Baarissa ollaan kännissä ja vaikkei oltaisikaan, ei etenkään yökerhoissa yleensä ole tarpeeksi hiljaista jotta keskustelu onnistuisi. Jää siis kännistä turtuneelle kehonkielelle ja sen tulkitsemiselle tuo kommunikointi.

Henkkoht arvostan paljon enemmän seuranhakua netissä. Ensin netissä juttelu tapaaminen jossain kahvilassa antaa useimmiten rutkasti todenmukaisemman kuvan toisesta.

Toisaalta baarissakin voi olla ihan hyvä hieroa lähempää tuttavuutta sellaisten kanssa, jotka tuntee jo jostain muualta. Tällöin baari toimii paikkana, jossa on sosiaalisesti hyväksyttävää lähestyä toista seksuaalisesti kiinnostuneena. Tähän tapaan itsekin välillä baareja 'käytän'. Sen sijaan vieraisiin ihmisiin tutustuminen on minusta ehdottomasti parempi hoitaa muuta kautta.

Äänestä
  • Fiksu mies!! Oletko sinkku??

    Äänestä

  • Nainen 21 kirjoitti:

    Fiksu mies!! Oletko sinkku??

    hohoo, kiitos

    ja joo, olen sinkku!

    Äänestä

Miun mielestäni se on vaan hyvä juttu.

Kuka siitä sitten leimaa, toiset naisetko alkaa puhuu jne? Antaa heidän vaan sanoa mitä sanoo ja tee miten ite lystäät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä mieltä kirjoitti:

olette sinkkunaisista, jotka käyvä baarissa etsimässä seuraa.

Itse olen käynyt baareissa josko sieltä löytyisi joku mukava kumppani, mutta eipä ole löytynyt. En ole koskaan kenenkään matkaan lähtenyt, vaan aina tullut kotiin.

Nyt on vain alkanut tuntumaan, että pelkkä baarissa käynti riittää ikävän maineen saamiseksi. Yleensä liikun yksin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu